رئیس جمهور گفت:‌ لایحه شکوائیه علیه آمریکا در خصوص تحریم با عنوان جنایت علیه بشریت توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزیر دادگستری و وزیر امور خارجه بزودی تدوین خواهد شد.

لایحه شکوائیه علیه آمریکا با عنوان جنایت علیه بشریت بزودی تدوین می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: در سال 97 مردم ایران با وجود سختی ها و مشکلات، حماسه های بسیاری را آفریدند. در این شرایط دشمنان همه توان خودشان را علیه ملت ایران به کار بردند.

وی ادامه داد: در تابستان سالی که رو به پایان هستیم، مردم از لحاظ آب و برق در ساعاتی از هفته ها در مضیقه بودند. وزارت نیرو در این زمینه تلاش های خوبی را انجام داد و به واسطه رحمت الهی سال آینده کمتر شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.

رئیس جمهور کشور تصریح کرد:‌ در سال گذشته 4 هزار مگابایت برق آبی خود را از دست دادیم و مردم به لحاظ کمبود آب و برق در مضیقه بودند.

وی ادامه داد: امسال در طول سالی که رو به پایان هستیم، 8 نیروگاه به مدار افزوده شد و شاهد بیش از 1200 مگابایت هستیم که این امر قدم بزرگی برای مان به شمار می رود. همچنین در زمینه آب یک و یک دهم میلیارد متر مکعب آب را مهار کردیم که در سال آینده مقدار بیشتری را مهار خواهیم کرد.

روحانی اظهار کرد: در سال 97 بیش از 1500 روستا را آب رسانی کردیم که سال آینده این مقدار را افزایش خواهیم داد.

وی بیان کرد: در سال97 گازرسانی را برای سه هزار روستا انجام داده ایم که این رقم را برای سال آینده افزایش خواهیم داد. همچنین همه روستاهای جمعیت بالای 10 خانوار دارای برق هستند.
رئیس جمهور کشور تصریح کرد: در سال جاری اتهاماتی بردولت وارد کردند که دولت برای حل مشکلات برنامه ریزی نمی کند در حالی که دولت با مشکلات مردم در تابستان آشنا بود به همین دلیل هشت نیروگاه را اضافه و یا آب ها را مهار کرد. حتی ما طرح های فاضلاب شهری را افزایش دادیم و برای تأمین برخی نیازمندی های بخش کشاوزی، بیش از 30 طرح فاضلاب و 9 بخش پالایش و تصفیه آب را به ثمر رساندیم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به بدعهدی آمریکایی ها در تعهدات شان اشاره کرد و گفت:‌ مشکل دیگر کشورمان این است که دشمنان قسم خورده‌اند که با همه توان‌شان تلاش کنند تا مانع از پیشرفت زندگی ایرانیان شوند و به نوعی زندگی عادی مردم را بگیرند. آمریکایی‌ها بدون هیچ دلیلی از تعهدات شان خارج شدند و شدیدترین تحریم‌ها را بر ملت ایران اعمال کردند. آنها بر این تصور هستند که اگر تحریم‌ها و فشارها را بیشتر کنند، می‌توانند به ایران برگردند و هدف آمریکایی‌ها بیش از این نیست که می‌خواهند به تهران برگردند و بر مردم مسلط شوند.

روحانی ادامه داد:‌ این هدف امکان ناپذیر است، ملتی که در طول مبارزات ایستادگی کرده است، باز هم ایستادگی می‌کند و دشمن به این اهدافش نخواهد رسید هرچند تلاش‌هایی کرده است اما هیچ زمانی به هدف‌های موردنظر نرسیده است.

وی یادآور شد: کاروان تدبیر و امید مسیری را از سال 92 آغاز کرد. قله فتح مان روشن بود اما در این مسیر راهزنان به ما حمله کردند و قدری نظم در این مسیر متوقف شد تا به اندازه ای که کار برای مان سخت شد. قدرت هایی همچون آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه دست به دست هم دادند تا ملت را به زانو در بیاورند و انتقام چهل سال را از آنها بگیرد. در این مدت مشکلاتی در ارز و قیمت کالا برای مان ایجاد شد اما دولت نه تنها ناامید و خسته نشد،‌ بلکه به فکر حل مشکلات بود.

رئیس جمهور کشور تصریح کرد: زمانی که شاهد مشکلاتی در ارز بودیم، دائما به این فکر می کردیم که چگونه نابسامانی ها را مهار و کنترل کنیم. نسبت به فشارها و تحریم ها،‌ بخش های مختلف دولت همچون بانک مرکزی تا حدی تلاش کرد تا قیمت ارز را کنترل کند و نگذارند نابسامانی ادامه یابد و یک مهار نسبی انجام گرفت. البته این به آن معنا نیست که قیمت ارز متعادل است و ما به نقطه مطلوب رسیده‌ایم اما توانستیم این مشکل را تا اندازه‌ای مهار کنیم.

روحانی در ادامه گفت: لایحه شکوائیه علیه آمریکا در خصوص تحریم با عنوان جنایت علیه بشریت توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزیر دادگستری و وزیر امور خارجه بزودی تدوین خواهد شد.

وی افزود:‌ در این لایحه قضایی به صورت شفاف همه مسائل مشخص می شود که در آینده چه اقداماتی انجام دهیم.

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *