القاصی دادستان تهران در راستای پیگیری مسائل و مشکلات زندانیان از زندان تهران بزرگ بازدید کرد.

 

دادستان تهران از زندان تهران بزرگ بازدید کرد به نقل از روابط عمومی داسرای عمومی و انقلاب تهران :

علی القاصی دادستان تهران به همراه جمعی از معاونین، قضات اجرای احکام و ناظر زندان و مدیران زندان‌های استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ به صورت از پیش اعلام نشده بازدید کرد.

دادستان تهران تعداد زیادی از بند‌های این زندان را بازدید و با کلیه زندانیان این بند‌ها به صورت چهره به چهره ملاقات داشت.

در این دیدار‌های حضوری، درخواست‌ها، مسائل و مشکلات زندانیان مورد بررسی قرار گرفت و دستورات مقتضی در راستای انجام دستورالعمل ساماشورای حل اختلافندهی و کاهش جمعیت کیفری ریاست قوه قضاییه صادر و بر پیگیری فوری و حل مشکلات زندانیان تا حصول نتیجه نهایی تاکید گردید.

دادستان تهران در این بازدید یک روزه دستور آزادی ۱۷۰ نفر از زندانیانی که باقیمانده حبس آن‌ها کمتر از سه ماه بود برای اعطاء مرخصی منتهی به آزادی را صادر و دستور داد بلافاصله لیست این افراد توسط معاونین و مسئولین زندان تهیه و با بررسی دقیق سوابق، به آن‌ها مرخصی منتهی به آزادی داده شود.

در این بازدید و ملاقات‌های چهره به چهره، دادستان تهران دستوراتی را پیرامون رفع مشکلات قضائی زندانیان  صادر و بر رسیدگی و اقدام عاجل به منظور پیگیری آن‌ها تاکید شد.

در این بازدید در خصوص آن دسته از محکومین که دارای احکام محکومیت متعدد بودند با دستور دادستانی مقرر شد با قید فوریت پیگیری‌های قضایی توسط قضات ناظر و اجرای احکام درجهت ادغام محکومیت آن‌ها انجام و مراتب جهت صدور حکم واحد به دادگاه ذیصلاح ارسال شود.

همچنین مقرر شد آن دسته از محکومینی که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند، هر چه سریعتر با استقرار شورای حل اختلاف و با استفاده از ظرفیت قضات ناظر و مددکاران زندان مساعی لازم در جهت جلب رضایت و مصالحه با شکات آن‌ها بعمل آید.

در ادامه مقرر شد که با بررسی کارشناسی توسط قضات زندان لیست کلیه زندانیانی که شرایط و استحقاق عفو موردی دارند در دستور کار کمیسیون عفو و بخشودگی جهت تقدیم به ریاست قوه قضاییه قرار گیرد.

در ادامه بازدید تاکید شد ملاقات‌های حضوری زندانیان با لباس معمولی انجام و کرامت انسانی زندانیان بیشتر مد نظر قرار گیرد.

در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان و استفاده از سایر تسهیلات به خصوص آزادی مشروط و تعلیق باقیمانده حبس نیز دستوراتی از سوی دادستان تهران صادر و مقرر گردید که در این خصوص تسریع به عمل آید.

القاصی در خصوص آن دسته از محکومین که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند و توانایی پرداخت محکوم به را ندارند دستور داد که با طرح دعوای اعسار و پیگیری آن در دادگاه ها، مساعدت لازم جهت تسهیل در امور صورت گیرد.

همچنین دادستان تهران در راستای اقدام عملی برای حل مسائل و مشکلات قضائی زندانیان، دستور داد در روز‌های آتی کلیه سرپرستان نواحی دادسرا‌های تهران به همراه کلیه قضات اجرای احکام درمحل زندان حاضر و به صورت میدانی و ملاقات چهره به چهره با زندانیان به صورت موردی مسائل و مشکلات آن‌ها را پیگیری نمایند.

 

در پایان این بازدید، دادستان تهران در راستای نظارت بر مسایل بهداشتی و رفاهی زندان و نیز اعزام به موقع زندانیان به شعب مراجع قضایی و همینطور انتقال محکومین زندانی به زندان شهرستان محل اقامت خود در جهت رفاه خال خانواده آن‌ها دستوراتی به مسئولین ذیربط صادر کرد.

منبع : میزان

صبای آریانا#

saaok#

 

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *