براساس اعلام وزارت اقتصاد دارندگان سهام عدالتی که قصد فروش بخشی از سهام خود را دارند می‌توانند از امروز به بانک‌ها مراجعه کنند.

پس از ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت اعلام شد که دارندگان سهام عدالت از تاریخ ۱۰ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد ۹۹ به مدت یک ماه فرصت دارند تا مدیریت سهام عدالت خود را بر عهده گیرند.

افرادی که در این فاصله زمانی به سامانه سهام عدالت مراجعه نکنند به طور پیش فرض مدیریت غیرمستقیم برایشان در نظر گرفته می‌شود

یعنی سهام عدالت همچنان در مالکیت آنهاست، اما مدیریت سهام با شرکت‌های سرمایه گذاری سهام استانی خواهد بود و سود این سهام سالانه به صورت مرتب برای صاحبان سهام واریز می‌شود.

یکی از مواردی که ممکن است مد نظر برخی از سهامداران باشد گزینه فروش سهام عدالت است که این امر نیز برایشان میسر شده و سهامداران می‌توانند بخشی از سهام عدالت خود را بفروشند.

چندی پیش وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد تمام دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند، می‌توانند از روز سه شنبه ۶ خرداد ۹۹ به شعب بانک‌هایی که قبلا در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی‌سازی معرفی کرده‌اند، مراجعه کنند.

به همین منظور دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند از امروز می‌توانند به شعب بانک‌هایی که قبلا در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی‌سازی معرفی کرده‌اند، مراجعه کنند.

در همین راستا حسین فهیمی سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت اعلام کرد: سهام دار حقوق مختلفی دارد و یکی از جنبه‌های آن حق فروش سهام است.

به گفته سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت جنبه مهم آن نظارت سهامدار بر روی سهام است که باعث رونق تولید می‌شود.

فهیمی اعلام کرد سهام عدالت از ۳۶ شرکت برتر بورسی است و ارزش نگهداری بلند مدت دارد، اما سهامداران با مراجعه به بانک می‌توانند درخواست فروش بدهند.

 

 

لازم به ذکر است که در جلسه ۳۰ اردیبهشت ۹۹ شورای عالی بورس و اوراق بهادار با نظر مثبت و حمایت بانک مرکزی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف شدند به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری با انعقاد قرارداد نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام کنند و در صورت نیاز به کارگزاری مربوطه ارایه دهند.

همچنین ضروری است بانک ها، اقدامات و تمهیدات لازم را به قید فوریت در خصوص دریافت سفارش فروش سهام متعلق به دارندگان سهام عدالت از امروز مطابق دستورالعمل اجرایی، انجام دهند.

گفتنی است این افراد با تکمیل فرم‌های مربوطه می‌توانند نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهدنامه مربوطه، اقدام کنند.

با این تقاسیر افرادی که تصمیم به فروش سهام خود را دارند از امروز با مراجعه به شعب بانکی و ثبت درخواست می‌توانند بخشی از سهام عدالت خود را از طریق نظام بانکی بفروشند.

***********

منبع : میزان

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *