تحولات اخیر در آمریکا این پرسش را به ذهن متبادر می‌کند که آیا ساکن بعدی اتاق بیضی شکل کاخ سفید بازهم دونالد ترامپ است یا خیر.

نوبت به مردم آمریکا رسیده تا هزینه کنندپیش بینی ها درباره شکست احتمالی «دونالد ترامپ»، رییس جمهور فعلی آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور قوت گرفته است.
ترامپ نباشد یک فرد دیگر از دو حزب مطرح آمریکا رییس جمهور می‌شود و تنها برخی از روش‌ها را تغییر می‌دهد و سیاست همان است که باید اجرا شود.
در شرایط کنونی آمریکا این مهم است که آیا آمریکا یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را به خود خواهد دید؟
پیش بینی برای اینکه آیا دونالد ترامپ بار دیگر به ریاست جمهوری برگزیده خواهد شد، یا رقیب او جو بایدن دموکرات بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا خواهد نشست، با توجه به اوضاع و احوال آمریکا شاید آن چنان دشوار نباشد.
پیش بینی براساس یافته‌ها و دریافت‌هایی است که از شرایط حاکم بر یک جامعه به دست می‌آید و می‌تواند قطعیت هم نداشته باشد؛ شاید هم اشتباه از آب در آید، اما پیش بینی کردن یک اتفاق در آینده، نباید باعث شود در محاسبات اشتباه روی بدهد.
با این وجود و در شرایط کنونی نبودن دونالد ترامپ، از بودنش سودمندتر است و به نظر می‌رسد این مسئله را مردم آمریکا نیز درک کرده اند؛ حداقل بخشی از مردم آمریکا به این نتیجه رسیده اند که ترامپ یک ویرانگر یا همان ترمیناتور است که آمده نه تنها آمریکا را نابود کند بلکه دنیا را نیز با خطر جدی روبرو ساخته است.
شواهد و قرائن می‌گوید که دونالد ترامپ در انتخاباتی که قرار است چند ماه دیگر در آمریکا برگزار شود، شانس زیادی برای پیروزی ندارد؛ چرا که رفتار‌ها و تصمیمات او در ماه‌های پایانی دوره نخست ریاست جمهوری خود، باعث نارضایتی زیادی در میان مردم آمریکا و دیگر کشور‌های همسو با آن شده است.
نوع برخورد ترامپ با بحران شیوع «کرونا»، نداشتن تعادل در نوع رفتار با جامعه جهانی و سازمان‌های بین المللی، استفاده از خشونت شدید علیه مردم خود در پی قتل یک سیاه پوست به دست پلیس این کشور و بسیاری از معضلات و ناهنجاری‌های دیگر، نشانه‌هایی از فروپاشی در آمریکاست.
اکنون نیز شرایط در بسیاری از شهر‌های آمریکا به گونه‌ای است که در آن‌ا حکومت نظامی برقرار شده و قوانین محدودیت در رفت و آمد اعمال شده است؛ درگیری‌ها در آمریکا گسترش یافته و دولت این کشور به ریاست ترامپ مقابل مردم کوتاه نمی‌آید و رفتار سخت تری را با معترضین در برنامه خود قرار داده است.
برخورد‌های پلیس با مردم شدیدتر شده، رییس جمهور آمریکا از ارتش کمک خواسته است، تعداد دستگیر شدگان به شدت رو به افزایش است و اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، باید آینده آمریکا را به گونه‌ای دیگر تعبیر کرد.
آمریکا رژیمی است که در دیگر کشور‌ها تظاهرات به پا می‌کند، حکومت عوض می‌کند، کودتا راه می‌اندازد، جنگ برپا می‌کند و در امور دیگر کشور‌ها دخالت مستقیم می‌کند؛ اکنون آمریکایی که دنیا را به آشوب کشیده است، خود آشوب زده شده و بر اساس آنچه که از درون این کشور می‌آید و معادلات سیاسی می‌گویند، آمریکا با بحران جدی روبرو است؛ بحرانی که می‌تواند پایانی برای آمریکا باشد.
دونالد ترامپ اکنون نباید نگران انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد که خود نیز یکی از نامزد‌های آن دوره است؛ او اکنون باید نگرانی آینده همه آمریکا باشد، هر چند آمریکای منفصل شاید برای این سرزمین و همه دنیا بهتر باشد.
دنیا نیازمند هوای تازه است، دنیایی که در آن رژیم آمریکا هوای آن را مسموم نکند و اجازه بدهد زمین نفس بکشد و مردم آن آسوده از عدم وجود آمریکا بدون جنگ و خونریزی به ادامه حیات بپردازند. آیا چنین دنیایی رویایی است یا واقعی؟!
برای چنین دنیایی مردم آمریکا باید هزینه بدهند، شاید این هزینه سنگین باشد، اما لازم است، هم برای آمریکایی‌ها و هم برای همه مردم جهان، تاکنون این مردم جهان بودند که هزینه زیاده خواهی‌های آمریکا را پرداخت می‌کردند و اکنون نوبت مردم آمریکاست که جبران کنند، جبرانی که برای هر دو نیاز است.
××××××××××××××××××××××××××××××
منبع:میزان
#صبای عدالت اریانا
#SAOOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *