سامانه پرتاب موشک زیر سطح به سطح وارد فرآیند تولید انبوه شد .

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشبختانه ما توانستیم بالای ۹۰ درصد قطعات زیردریایی‌ها را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها بومی‌سازی کنیم و تحویل یگان‌های تعمیراتی نیرو برای تعمیرات بدهیم.
امیر دریادار مجید مقصودی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به نمایشگاه محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: هر ساله به مناسبت هفتم آذر ماه سالروز عملیات مروارید، یادآور رشادت‌ها و دلاور مردی‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آخرین دستاورد‌های نیروی دریایی در حوزه صنعت و محصولات دفاعی ساخته شده سطحی و زیر سطحی توسط کارشناسان و محققان نیروی دریایی با تکیه برظرفیت داخلی کشور را طبق سنوات گذشته در قالب نمایشگاه رونمایی می‌کنیم.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مهمترین محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش، بومی سازی قطعات یگان‌های زیردریایی را از دستاورد‌های صنعت دفاعی در این نیرو برشمرد و اضافه کرد: زیردریایی‌ها از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار هستند و عملیاتی نگه داشتن زیردریایی‌ها منوط بر تعمیر و بومی سازی قطعات آن است.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: خوشبختانه ما توانستیم بالای ۹۰ درصد قطعات زیردریایی‌ها را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها بومی‌سازی کنیم و تحویل یگان‌های تعمیراتی نیرو برای تعمیرات بدهیم.

مقصودی با تأکید بر ظرفیت پهپادی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: چون یگان‌های شناور و پروازی برای اجرای مأموریت در دریا، نیاز به باند دارند در راستای حل این مسئله بحث پهپاد‌های عمود پرواز را داریم، طی چند سال اخیر تلاش‌های زیادی را در این رابطه شروع کردیم، پهپاد‌هایی که قابلیت نشست و برخواست در عرشه یگان‌های شناور را داشته باشند، نمون‌های از این پهپاد‌ها در سال گذشته رونمایی شد.

وی تأکید کرد: خوشبختانه در طول یک سال اخیر توانستیم با تکمیل آزمایشات میدانی نسخه بهینه این پهپاد‌ها که تحت عنوان «پلیکان» نامگذاری و شناخته شده است را در معرض دید هموطنان قرار دهیم، این پهپاد علاوه براینکه مشخصه عملیاتی این پهپاد را ارتقاء دادیم، توانمندی‌های جدید دیگری به آن اضافه شد، بکارگیری در صحنه عملیات به آن اضافه شد.

مقصودی با اشاره به نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشور‌های صاحب فناوری ساخت موشک زیرسطح به سطح در جهان، اضافه کرد: طی سنوات گذشته توانستیم به فناوری ساخت موشک زیرسطح به سطح یکی از تسلیحاتی که دانش و فناوری آن در اختیار تعداد محدودی از کشور‌هاست، دست پیدا کنیم، آزمایشات این سامانه پرتاب موشک زیرسطح به سطح برای انهدام اهداف سطحی به پایان رسیده است و امروز توسط مجموعه صنایع دفاعی وارد فرایند‌های اجرایی جهت تولید انبوه شده است که در حقیقت ظرفیت دفاعی کشور را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

مقصودی با اشاره به محصولات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه راداری، تصریح کرد: بومی سازی قطعات و برد‌های این رادار‌ها را برای ورود به فاز تولید انبوه را در دستور کار قرار دایم.

رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: یکی از رویکرد‌های نمایشگاه امسال ما نیم نگاهی به خود نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با شعار جهش تولید بود، محصولات دفاعی ما در این نمایشگاه وارد فرایند‌های تولید انبوه شده‌اند.

**************************************************
منبع : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *