رئیس پژوهشکده استخراج آراء پژوهشگاه قوه قضاییه، گفت: در ارتباط با انتشار آراء، سامانه ملی آرای قضایی را در دستور کار قرار داده‌ایم. طراحی، پیاده‌سازی نرم‌افزار جامع و تصویب شیوه‌نامه و ابلاغ آن به استان‌ها و برگزاری جلسات نقد رای توانسته مسائل عینی که قوه قضاییه و قضات با آن درگیر هستند را حل و فصل کند.

قلی‌خانی، رئیس پژوهشکده استخراج آراء پژوهشگاه قوه قضاییه با اشاره به رونمایی از نسخه جدید سامانه ملی آرای قضایی در هفته پژوهش، گفت: عمده فعالیت‌های ما متمرکز بر انتشار ، نقد و تحلیل آراء در پژوهشکده، استخراج و مطالعات رویه قضایی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در ارتباط با انتشار آراء، سامانه ملی آرای قضایی را در دستور کار قرار داده‌ایم. طراحی، پیاده‌سازی نرم‌افزار جامع و تصویب شیوه‌نامه و ابلاغ آن به استان‌ها و برگزاری جلسات نقد رای توانسته مسائل عینی که قوه قضاییه و قضات با آن درگیر هستند را حل و فصل کند.

قلی‌خانی، بیان داشت: مهمترین اقدام پژوهشکده استخراج آرا، مطالعه، طراحی، پیاده‌سازی و بارگذاری نرم افزار ملی آرا قضایی است که نسخه جدید آن هفته بعد رویت خواهد شد.

رئیس پژوهشکده استخراج آراء پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: به نوعی به سمت دانشگاه مجازی کردن نرم‌افزار رفته‌ایم؛ این نرم‌افزار به این سمت خواهد رفت که بتوانیم بحث تحلیل قوانین در پرتو آرای قضایی را داشته باشیم. در عرض یکسال این سامانه را طراحی کرده‌ایم و تاکنون ۳۰۰ رای بارگذاری شده است.

***************************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *