در ایامی عمر خویش را می‌گذارانیم که شیوع ویروس منحوس کرونا سبک زندگی انسان‌ها را تغییر داده است.

تأثیر حضور این ویروس در تمامی ابعاد زندگی بشر امری انکارناپذیر است و فعالین عرصه‌های مختلف کسب و کار نیز با رویکردهای متفاوتی با آن مواجه شده‌اند، عده‌ای رویکردی منفعل و تأثیرپذیر پیشه نموده و برخی دیگر نیز فعّال و تأثیرگذار عمل کرده‌اند. در عرصه خدمات حقوقی کماکان شهروندان نیازمند مشاوره حقوقی اعم از تلفنی و رایگان، وکیل پایه یک دادگستری، وکیل حقوقی و کیفری و مواردی از این قبیل هستند در حالی که با مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا و به منظور حفظ حداکثری سلامت انسان‌ها، محدودیت‌های متعددی در ساعات کار سنتی وکلا ایجاد شده است اما استفاده از تکنولوژی به ویژه اینترنت در عرصه ارائه خدمات حقوقی، این خدمات را برای مردم قابل دسترس نموده و نیازهای آنان را به بهترین نحو ممکنه مرتفع می‌نماید. ذیلاً به برخی از خدماتی که در سامانه های حقوقی مبتنی بر تکنولوژی ارائه شده است، اشاره خواهیم کرد:

ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی در بیش از ۲۰ موضوع حقوقی

در بسیاری از موارد شهروندان نیاز به اخذ مشورت از وکلا و حقوقدانان دارند. بدین منظور آن دسته از شهروندان که در میان اطرافیان خود وکیلی دارند، سوالاتشان را از آنان می‌پرسند اما سایر افرادی که از این امکان برخوردار نیستند، با صعوبت و تکلّف در اخذ مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی مواجه می‌گردند. پلتفرم حقوقی دادیاب این امکان را فراهم نموده است تا افراد با پرداخت هزینه‌ای بسیار ناچیز از اقصی نقاط کشور، از طریق مشاوره تلفنی با وکیل به پاسخ سوالاتشان نایل گردند.

ارائه حدمت مشاوره حقوقی آنلاین رایگان

شاید یکی از وظایف وکلا به عنوان قشر متخصص در امور حقوقی ارائه پاسخ سوالات حقوقی شهروندان است و زمانی که این امر به صورت رایگان صورت پذیرد، جامعه وکلا بخشی از مسئولیت اجتماعی خویش را ادا نموده است. بدین منظور سامانه دادیاب با صدها وکیل این امکان را فراهم نموده تا شما سوالات حقوقی خود را در قسمت مشاوره حقوقی رایگان مطرح کنید و نیازتان را مرتفع کنید.

استفاده از جستجوی وکیل در سامانه و مشاهده پروفایل وکلا

در بسیاری از موارد افراد خواهان جستجوی وکیل و پس از آن انتخاب وکیل متخصص هستند و بدین منظور نیاز به وجود سامانه‌ای است که اطلاعات وکلا در آن تجمیع شده باشد. شما از طریق قسمت جستجوی وکیل در سامانه دادیاب می‌توانید از طریق مشاهده پروقایل وکلا، سوابق شغلی و تحصیلی، تخصص وکلا، به انتخاب وکیل مورد نظرتان بپردازید.

ارائه خدمات حقوقی

در بسیاری از دعاوی حقوقی افراد از این موضوع که عنوان دعوی و حق‌الوکاله آن را نمی‌دانند گلایه داشته و حواشی بسیاری از این باب رقم خورده است. دادیاب در قسمت وکالت دعاوی حقوقی، عناوین اغلب پرونده حقوقی پرتکرار را جمع آوری کرده و تعداد زیادی وکیل حقوقی متخصص را با رقم حق‌الوکاله‌ای که به صورت شفاف اعلام شده، در اختیار شما قرار داده است. یکی از این خدمات پرتکرار حقوقی که در جامعه ما بسیار فراوان است، خدمات حقوقی در حوزه املاک است که مردم عزیز کشورمان برای حل مشکلاتشان در این حوزه نیازمند وکیل ملکی متخصص هستند. یکی از سوالاتی که در این باب بسیار زیاد پرسیده می‌شود این است که چطور یک وکیل ملکی متخصص را بشناسیم. در ادامه به پاسخ این سوال می‌پردازیم. شاید هرگز نتوان به این سوال پاسخ داد که بهترین وکیل ملکی کیست اما می توان صفات، معیارها و ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی یا بهترین وکیل املاک را بر شمرد. بهترین وکیل ملکی فردی است که علاوه بر ویژگی های عام وکلای برتر همچون صداقت و ممارست، اشراف علمی و تجربه مدل‌های مختلف پرونده های ملکی را داشته باشد و تسلط لازمه به قوانین خاص وضع شده در این حوزه را در توشه معلومات خود حمل نماید. با این توضیح وکلای مختلفی را می‌توان به عنوان بهترین وکلای ملکی در نظر گرفت.

ارائه خدمات کیفری

هر جا سخن از جرم و مجازات مرتبط با آن در میان باشد، بحث حقوق کیفری یا حقوق جزا موضوعیت پیدا می‌نماید. ماهیت پرونده‌های کیفری تفاوت بسیاری با پرونده‌های حقوقی دارد از جمله مراحل و ادله اثبات آن. به عنوان مثال مرحله دادسرا که در اغلب پرونده‌های کیفری وجود دارد، در دعاوی حقوقی موضوعیت ندارد و بدین دلیل است که شهروندان اغلب به دنبال وکیل کیفری متخصص هستند. دادیاب اغلب عناوین کیفری پرتکرار و مراحل آن و حق‌الوکاله وکلای متخصص را برای شما در یک جا جمع کرده است.

معرفی سامانه مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل دادیاب

در طول این گزارش به دفعات با عنوان “دادیاب” مواجه شده‌اید و شاید این سؤال در ذهنتان ایجاد شده باشد که دادیاب چیست؟ یکی از موفق ترین و کارآمدترین سامانه‌هایی که مدتی است در زمینه ارائه خدمات حقوقی تخصصی و با کیفیت به شهروندان فعّالیت دارد، “سامانه دریافت مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل دادیاب” است. شما با رجوع به نشانی www.daadyab.com می‌توانید از موارد متعددی از جمله مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره حقوقی رایگان، جستجوی وکیل پایه یک دادگستری، وکیل حقوقی و کیفری دسترسی پیدا کنید و از این طریق به ویژه در ایّام پاندمی کرونا و وضع مقررات محدودیت رفت و آمد، نیازهای حقوقی خود را با کیفیتی رضایت بخش مرتفع نمایید و گامی در راستای کمک به امحاء هرچه سریع‌تر این ویروس بردارید.

***********************************************************************

منبع:ایرنا

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *