معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با بیان اینکه ۱۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سپاه در کل کشور بستری هستند، گفت: خوشبختانه روند نزولی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا و آمار فوتی‌ها همچنان ادامه دارد و امیدوارکننده است.

سردار احمد عبداللهی با اشاره به وضع بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: خوشبختانه روند نزولی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا و آمار فوتی‌ها همچنان ادامه دارد و امیدوارکننده است.

آمار فوتی‌های کرونایی در آمریکا، ۵۰ برابر ایران
وی افزود: آبان‌ماه روزانه حدود ۵۰۰ هم‌وطن را از دست می‌دادیم، ولی امروز بر خلاف کشور‌های پیشرفته و مدعی جهان آمار فوتی‌ها در کشور ما دو رقمی شده است، به طور مثال در آمریکا که چهار برابر ایران جمعیت دارد، ۵۰ برابر ایران بیماران کرونایی در این کشور فوت می‌کنند، انگلیس با جمعیت کمتر نسبت به ایران، آمار فوتی‌های کرونا در این کشور ۴۰ برابر ایران است.

آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در انگلیس، ۴۰ برابر ایران
عبداللهی توفیق الهی، همت دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، سازمان بسیج، دانشگاه‌های علوم پزشکی، هلال احمر و سایر مجموعه‌ها را عوامل اصلی این اتفاق در برخورد با ویروس منحوس کرونا برشمرد و تصریح کرد: این مجموعه‌ها دست به دست هم دادند تا ما در شرایط فعلی قرار بگیریم، ولی باید بدانیم این بیماری سر کش است و به این سادگی مهار نمی‌شود.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه ادامه داد: امیدواریم این آمار با رسیدن به تک رقمی شدن در کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه با کرونا به عنوان یک کشور نمونه در جهان معرفی کند.

 

عبداللهی با اشاره به کاهش شمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سطح کشور از بستری بودن ۱۵۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی سپاه در کل کشور خبر داد و اضافه کرد: در مقاطعی ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بقیةالله بستری بودند، امروز حدود ۸۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند.
معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با تأکید براینکه مراکز درمانی و بیمارستان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سراسر کشور در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد، تصریح کرد: مراکز درمانی ما در استان‌ها هم همین روند را دارند، البته تداوم این روند و سیل نزولی آن یک هنر و اقدام جهادی می‌طلبد.

عبدالهی اظهار داشت: ماسک‌زدن، رعایت فاصله اجتماعی، کاهش حجم مسافرت‌ها و تداوم آن، موفقیت در مهار این بیماری را حاصل می‌شود، بی تفاوتی، عادی‌نگری نسبت به کرونا و در مجموع بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمار مبتلایان و فوتی‌ها را در کشور افزایش خواهد داد، ان‌شاءالله این اتفاق نمی‌افتد و به حول و قوه‌الهی، همت مسؤلان و مردم شریف ایران این سیر نزولی تداوم پیدا خواهد کرد.

****************************************************
منبع : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *