۲۴ محکوم باهمت دادگستری گیلان از قصاص رهایی یافتند/ آزادی ۳۹۵ زندانی استان در یک‌سال گذشته

۰۵ تیر ۱۴۰۱ – ۰۹:۴۹:۳۸ کد خبر: ۴۳۳۰۹۷۷ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس کل دادگستری استان گیلان، گفت: از تیرماه سال ۱۴۰۰ تا خردادماه سال‌جاری رسیدگی به ۲۴ پرونده قصاص نفس در دادگستری استان گیلان منجر به صلح وسازش و رهایی محکومان این پرونده‌ها از قصاص نفس شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی در در رابطه با میزان ایجاد صلح وسازش در پروندهای قصاص نفس ورودی به دادگستری استان گیلان، با تاکید بر حل و فصل اختلافات مردم بخصوص تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس، اظهارکرد: از تیرماه  سال ۱۴۰۰ الی خردادماه سال‌جاری رسیدگی به ۲۴ پرونده قصاص نفس در دادگستری استان گیلان منجر به صلح وسازش و رهایی محکومان این پرونده ‌ها از قصاص نفس شده است.

وی افزود: با وجود این که وظیفه دستگاه قضایی اجرای حدود، احکام الهی و قوانین جاری کشور برای برقراری نظم است و باید احکام صادره از دادگاه‌ها خصوصاً در امور جنایی را به مرحله اجرا بگذارد، اما وظیفه اخلاقی و انسانی هر کسی ایجاب می کند تا برای اصلاح ذات البین و برقراری سازش بین طرفین پرونده تلاش کنیم.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اهمیت نیکوکاری و حمایت از زندانیان، اضافه کرد: با همت دادگستری استان از تیرماه سال ۱۴۰۰ الی خردادماه سال‌جاری ۳۹۵ نفر زندانی استان گیلان از نعمت آزادی برخوردار و به آغوش خانوادهای خود بازگشته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی، گفت: توسعه نیکی‌ها در جامعه، ارائه آموزش‌های پیشگیری از خشونت و کنترل خشم و افزایش مهارت‌های زندگی در بین افراد قطعا زمینه پیشگیری از بروز برخی جرایم را فراهم می‌کند.

توسط ariana20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *