استقلال و پیشرفت همه‌جانبه کشور بدون تولید علم و قدرت ممکن نیست/ تحریم‌ها و محدودیت‌هایی را که دشمنان در مقطع شیوع کرونا برای کشور ما ایجاد کردند در قبال هیچ کشور دیگری اعمال نکردند

رئیس قوه قضاییه

رئیس دستگاه قضا صبح امروز چهارشنبه ۱۵ تیر با حضور در مجموعه گروه دارویی برکت در استان البرز، از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

_ به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه ، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای امروز چهارشنبه طی سخنانی در آیین افتتاح خط تولید واکسن و محصولات بیولوژیک و پپتیدی شرکت بیوسان فارمد گروه دارویی برکت ، ضمن تبریک ایام پر خیر و برکت ماه ذی‌الحجه اظهار کرد: از تمام کسانی که برای پیشرفت و تعالی کشور و خدمت به مردم زحمت می‌کشند ، تقدیر دارم.

رئیس قوه قضائیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه‌های مختلف از جمله شهدای عرصه خدمت به مردم ، بیان داشت : استقلال و پیشرفت همه‌جانبه کشور بدون تولید علم و قدرت ممکن نیست؛ اگر امروز کشور ما توانسته دفع شر سلطه‌گران کند بواسطه تولید علم و قدرت جوانان و دانشمندان متدین و وظیفه‌شناس و دارای نبوغ ماست.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به نقش بسزای ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در تولید علم و قدرت و ایجاد توانمندی برای کشور در حوزه‌های مختلف، گفت: یکی از شاخصه‌ها و ویژگی‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آن است که تلاش می‌کند در راستای توانمندسازی همه‌جانبه حرکت کند؛ ما مشاهده می‌کنیم حتی در مواردی که ستاد به فعالیت اقتصادی رو آورده این فعالیت را با محوریت توانمندسازی و محرومیت‌زدایی انجام داده است.

رئیس عدلیه افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در فعالیت‌ها و پیشبرد امور خود تلاش داشته تا اعتماد را در میان جوانان نخبه و دانشمندان و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش و ارتقا دهد و این موضوع نکته بسیار حائز اهمیتی است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای توجه به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی، آینده نگری و توجه به نیازهای ضروری جامعه و اولویت‌های کشور را از دیگر شاخص‌ها و ویژگی‌های کاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام دانست.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: یکی از آینده نگری‌های صورت گرفته توسط ستاد اجرایی فرمان امام که در حال حاضر نتایج ملموس آن را مشاهده می‌کنیم فعالیت‌ها و دستاوردهای ستاد در حوزه طب و داروسازی است.

وی ادامه داد: یکی از نتایج فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه داروسازی، ایجاد شهرک دارویی و شرکت‌های دارویی و گروه دارویی برکت است ؛ گروهی که در زمان شیوع ویروس جهان‌شمول کرونا علیرغم تحریم‌های ظالمانه استکبار و آمریکا و محدودیت‌هایی که برای ما ایجاد کردند به موقع وارد عمل شد و توانست در حوزه ساخت واکسن توفیقات مهمی را کسب کند.

رئیس عدلیه بیان داشت: تحریم‌ها و محدودیت‌هایی را که دشمنان در مقطع شیوع کرونا برای کشور و مردم ما ایجاد کردند در قبال هیچ کشور دیگری اعمال نکردند اما با این وجود جوانان و دانشمندان ما در داروسازی برکت به موقع وارد عمل شدند و مبادرت به ساخت واکسن برای کاهش و جلوگیری از ابتلای مردم ما به ویروس کرونا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای تصریح کرد: ارزشمندی مضاعف تولید و ساخت واکسن برکت برای مقابله با کرونا آن بود که با تحقق این مهم رتبه و تراز علمی کشور و نظام در مقیاس جهانی افزایش و ارتقاء پیدا کرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: گزاره‌ای که در ساخت واکسن کرونا بسیار مهم و ارزشمند بود و ماندگار شد آن بود که به دنیا فهماند کشور ما و جوانان و دانشمندان ما از چنان اعتمادبه‌نفس و توانمندی‌ای برخوردارند که میتوانند در اوج فشارها و به تعبیر دشمنان تحریم‌های فلج‌کننده، در حوزه مقابله با ویروس کرونا کاری را انجام دهند که بسیاری از کشورها بدون این فشار و تحریم‌ها از انجام آن عاجز بودند.

رئیس عدلیه همچنین به جانفشانی‌های همه اطبا و پرستاران و کادر درمان و همکاری مردم و خدمات دولت و سایر دستگاه‌ها در امر مهار ویروس کرونا نیز اشاره کرد.

رئیس دستگاه قضا در ادامه بهره‌گیری از نیروهای کارآمد را یکی از ویژگی‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دانست و گفت: ما امروز در همه بخش‌های کشور در سطوح مختلف به نیروهای کارآمد نیاز داریم ؛ امروز یک فرد متعهد ، مسئولیت‌شناس ، کاردان ، توانمند و کارآمد می‌تواند تحول واقعی و نه شعاری ایجاد کند و ما امروز به چنین نیروهایی نیازمندیم.

رئیس عدلیه با بیان اینکه دولت نباید مسئول و متکفل امور باشد بلکه باید در نقش هدایتگر و ناظر و حامی ظاهر شود گفت: از مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تقاضا دارم علاوه بر آنکه توجه دارند در فعالیت‌های‌شان فضا برای بخش خصوصی تنگ نشود ، بالاتر از آن، زمینه ایفای نقش برجسته‌تر بخش خصوصی را در حوزه‌های مختلف فراهم کنند و به انتقال تجربیات خود به بنگاه‌های کوچک بخش خصوصی بپردازند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: اگر مردم و بخش خصوصی با هدایت و نظارت حکومت، متولی و متکفل امور شوند کارها به صورت کم هزینه تر و پایدارتر پیش می‌رود.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، «نوروزی» سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ضمن تقدیر از خدمات و اقدامات دستگاه قضایی در راستای استنقاذ بیت‌المال و بویژه اقدامات دادگاه‌های ویژه اصل ۴۹ قانون اساسی و کمک و مساعدت به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از این جهت، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی ، محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در زمره راهبردهای ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) همچنین به ارائه گزارشی پیرامون برنامه‌ها و دستاوردهای ستاد در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت غذایی ، دارویی و اقتصاد دانش‌بنیان پرداخت.

همچنین «جمشیدی» رئیس هیئت مدیره گروه دارویی برکت نیز در جریان این مراسم به ارائه گزارشی از اقدامات این گروه دارویی بویژه در دوران شیوع کرونا و ساخت واکسن اختصاصی سویه امیکرون پرداخت و گفت : گروه دارویی برکت بالغ بر ۱۴ درصد داروهای کشور را تولید می‌کند و به میزان چهار هزار نفر اشتغالزایی دارد.

توسط ariana20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *