در حاشیه سفرهای استانی رئیس قوه قضاییه و در راستای درخواست‌های مطرح شده مردمی، دستورات قابل توجهی برای رسیدگی و پیگیری ویژه مشکلات موجود توسط وی صادر شده است.

خبرگزاری میزان – در حاشیه سفرهای استانی حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه و در راستای درخواست‌های مطرح شده مردمی در رابطه با مشکلات گوناگون، دستورات قابل توجهی برای رسیدگی و پیگیری ویژه این موارد توسط وی صادر شده است تا مسئولان قضایی در رده‌های مختلف به دغدغه‌های مردمی رسیدگی و گام موثر و مهمی در راستای اثربخشی خدمت رسانی دستگاه قضا به مردم داشته باشند.

مصوبات سفرهای استانی و دستورات رئیس قوه قضاییه برای حل مشکلات شهروندان، به صورت جدی تا رسیدن به مرحله اجرا پیگیری می‌شود.

رفع مشکل ۱۷ ساله مردم مشهد با پیگیری رئیس دستگاه قضا

بهمن ماه سال گذشته بود که حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان خراسان رضوی در راستای درخواست‌های مطرح شده در رابطه با طرح ساماندهی اراضی پادگان لشکر ۷۷ ارتش به خارج شهر به سازمان قضایی نیروهای مسلح ماموریت ویژه‌ای داد تا این موضوع پس سال‌ها به نتیجه برسد.

رئیس دستگاه قضا در اولین جلسه شورای عالی قضایی که پس از سفر به خراسان رضوی برگزار شد، بر حل و فصل این موضوع تاکید و در این رابطه دستورات دیگری را نیز صادر کرد.

در سال‌های گذشته در خصوص حل و فصل مشکلات پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد مقدس توافقاتی بین مسئولان وقت انجام شد اما در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد و خیابان‌های منتهی به این پادگان بازگشایی نشدند.

پس از ورود حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای و تاکیدات وی بود که چندین جلسه در این رابطه برگزار و در نهایت اوایل اسفند ماه سال ۱۴۰۰ توافقات اولیه برای حل مسئله انجام شد. سرانجام ۳۱ شهریور ماه سال جاری مسیر پادگان لشکر ۷۷ استان خراسان رضوی به منظور تسهیل در دسترسی شهروندان مشهد بازگشایی شد.

مزیت‌های بازگشایی خیابان‌های منتهی به پادگان لشکر ۷۷ مشهد

حل گره‌های ترافیکی با بازگشایی پادگان، کوتاه شدن مسیر فرودگاه هاشمی نژاد مشهد، تعریض خیابان ارشاد الرضا (ع)، احداث خیابان جدید، تسهیل دسترسی ۹ بیمارستان کلیدی شهر، احداث پارکینگ عمومی دو هکتاری از جمله مزیت‌های مهم بازگشایی خیابان‌های منتهی به پادگان لشکر ۷۷ مشهد بود که با ورود جدی دستگاه قضا به این مسئله است که در جهت خدمت رسانی به مردم این نقطه از کشور صورت گرفت.

پایان صف‌های کیلومتری کامیون‌های باری در ورودی شهرستان مهریز

وجود صف‌های کیلومتری کامیون‌های باری در منطقه مهریز یزد مشکلاتی را برای ساکنان و همچنین کامیون‌داران ایجاد کرده که این مشکلات از معضلات قابل توجه مردم در این ناحیه است.

در طول شبانه روز قریب به ۱۳ تا ۱۴ هزار تردد خودرو در این جاده صورت می‌گیرد. با توجه به وضعیت پایگاه فعلی ایست و بازرسی شهید مدنی، این حجم از تردد مشکلاتی را برای مسافران و شهروندان مهریز ایجاد کرده بود.

در جریان سفر دهم شهریورماه امسال رئیس دستگاه قضا و اعضای شورای عالی قوه قضاییه به استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با اشاره به مشکلاتی که پاسگاه شهید مدنی مهریز برای مردم آن منطقه و همچنین صاحبان وسایل نقلیه از حیث معطلی برای بازرسی ایجاد کرده است، به مسئولان مربوطه قضایی بویژه «رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح» تکلیف کرد موضوع جابجایی این پاسگاه را در جهت رفاه حال مردم شهرستان مهریز و رفع دغدغه‌های آن‌‎ها با جدیت و به صورت مستمر پیگیری کند.

پس از گذشت ۵۰ روز از دستور رئیس قوه قضاییه، ۳۰ مهرماه سال جاری احداث محل جدید ایستگاه ایست و بازرسی و انتقال پاسگاه شهید مدنی یزد با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آغاز شد.

مزیت‌های جابجایی پاسگاه شهید مدنی شهرستان مهریز

رفع مشکلات بزرگ ترانزیتی – امنیتی، روان سازی ترافیک منطقه مهریز، رفع مشکلات مسافران و شهروندان مهریز از جمله مزیت‌های قابل توجه جابجایی پاسگاه شهید مدنی در شهرستان مهریز است.

با این حال اقدامات دستگاه قضا با تاکیدات رئیس قوه قضاییه در جهت خدمت به مردم در حال انجام است و این دو مورد تنها بخشی کوچکی از اقدامات قوه قضاییه برای اتمام مشکلات قدیمی مردم در کشور است.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *