رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تحقق اشتغال مستقیم برای ۴۶۰ نفر پس از دستور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به عنوان رئیس ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه خبر داد.

خبرگزاری میزان_ آیین شروع به کار منتخبین آزمون استخدامی سال ۱۴۰۱ شرکت پالایش نفت آفتاب با حضور رئیس کل دادگستری هرمزگان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و جمعی از مسئولین قضایی و اجرایی در سالن ملی گاز بندرعباس برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این مراسم اظهار کرد: در راستای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و به منظور استفاده از ظرفیت بالای قوه قضاییه در جهت تحقق سیاستهای مذکور برای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی-قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب وظایف و اختیارات دستگاه قضایی بر اساس دستورالعمل شورای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه، تاکنون بخش قابل‌توجهی از موانع تولید در استان هرمزگان برداشته شده و از مسائل و مشکلات بسیاری از تولیدکنندگان و صنعتگران گره‌گشایی شده است.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: مساعدت و کمک در جهت رفع مشکلات پروژه ملی طرح توسعه مجتمع روغن سازی شرکت نفت آفتاب پس از چند سال وقفه و زمینه سازی برای ایجاد اشتغال پایدار برای ۴۶۰ نفر از اقدامات اخیر قوه قضاییه در راستای حمایت و مانع زدایی از تولید و اشتغال‌ است که با دستور مستقیم حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای انجام شده است.

وی در ادامه افزود: پروژه توسعه مخازن خط لوله و ساخت مجتمع روغن پایه شرکت نفت آفتاب برای بیش از دوسال به علت مشکلات اجرایی و اختلاف به وجود آمده در واگذاری اراضی مورد نیاز متوقف شده بود که پس از مراجعه مسئولین این شرکت به دادگستری استان هرمزگان در سال ۱۳۹۹ و تقاضای حمایت از طرح مذکور، در نتیجه بازدید مسئولین قضایی از محل شرکت مذکور، برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و کسب تکلیف از ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه، خوشبختانه با تدبیر و دستور مستقیم حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای که در آن زمان عهده دار مسئولیت معاونت اول قوه قضاییه بودند این مشکل به طور کلی حل شد و احداث پروژه مذکور در اراضی ضلع شمالی پالایشگاه نفت بندرعباس کلید خورد که موجبات توسعه و اشتغالزایی هرچه بیشتر را برای جوانان متخصص بومی استان هرمزگان فراهم ساخت.

وی یادآور شد: بلافاصله پس از ابلاغ دستورات حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، جلسه ستاد پیگیری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان هرمزگان برگزار شد و در نتیجه آن ضمن گره گشایی از مشکل دو ساله این شرکت با برگزاری آیین کلنگ زنی پروژه مذکور در بهمن ماه ۱۳۹۹، کار توسعه این شرکت و فاز تکمیلی آن آغاز شد.

قهرمانی خاطرنشان کرد: در نتیجه توافقات صورت گرفته با دستگاه های متولی، ۱۸ هکتار زمین جهت ساخت این پروژه مهم اختصاص یافته و گام مهمی در جهت شکوفایی این پروژه بزرگ ملی برداشته شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اعلام کرد: حسب بررسی های انجام شده و گزارش مسئولین این شرکت که یک واحد تولید چند منظوره مرتبط با پالایش نفت خام و روغن پایه است، علاوه بر سرمایه گذاری های قبلی و ایجاد اشتغال برای حدود ۹۰۰ نفر، از زمان اجرای مصوبه مذکور تاکنون در یک سال و نیم اخیر حدود ۳۰۰ نفر نیروی مستقیم جذب شده اند و امروز هم ۱۶۰ نفر شروع به کار خواهند کرد که در مجموع با احتساب این افراد پس از اجرای دستور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای برای حدود ۴۶۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

این مقام قضایی اذعان کرد: بنابر پیش بینی انجام شده با تکمیل پروژه توسعه مجتمع روغن سازی شرکت نفت آفتاب که در چهار فاز انجام می شود، برای ۲ هزار و پانصد نفر به صورت مستقیم و ۴ هزار و پانصد نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

وی همچنین عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری در این طرح بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان است که این حیث در سطح کشور بی نظیر بوده و ثمرات آن در راستای تولید و اشتغال، جلوگیری از خام فروشی، ارزآوری و رفع وابستگی به محصولات خارجی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

قهرمانی با اشاره به تأکیدات مستمر ریاست قوه قضاییه در خصوص لزوم حمایت و کمک به دولت، گفت: امروز همدلی و وحدت بین قوای سه گانه و مسئولین نظام مشهود است و به همین دلیل پیشرفت های کشور در عرصه های گوناگون برای دشمن غیرقابل تحمل شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با اشاره به اینکه حمایت قانونی و قاطع قوه قضاییه در چارچوب وظایف و اختیارات، کماکان از تمامی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ادامه خواهد داشت، تأکید کرد: برای کمک به دولت در جهت رفع موانع اصلی اقتصاد پویا، رونق سرمایه‌گذاری و تولید و مبارزه با بستر‌ها و گلوگاه‌های فساد، آمادگی کامل داریم.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *