/ انقلاب اسلامی علیرغم تمام فتنه‌‌ها همچنان پابرجا است

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه راه مصون‌سازی جوانان امروز، آشنایی با شخصیت امام است، گفت: امروز بیش از هر زمانی نیاز داریم انقلاب و امام و ابعاد شخصیتی ایشان را بیشتر بشناسیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت صبح امروز سه‌شنبه 11 بهمن در آستانه ایام‌الله دهه‌فجر با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، ضمن قرائت فاتحه، با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدا تجدید میثاق کردند.

رئیس‌جمهور در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)، علی‌رغم همه توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن و دشمنی‌ها، امروز ماندگار شده و جلوه‌های بیشتری نیز در دنیا پیدا می‌کند. فتنه‌های زیادی برای از بین بردن انقلاب و این میراث گرانقدر امام انجام شد ولی این انقلاب به خاطر اخلاص امام، حقانیت پیام و سخن انقلاب اسلامی و وفاداری جانانه مردم نسبت به انقلاب، ماندگار و پویا است. 

وی افزود: خداوند این انقلاب و تحول بزرگ را خود ایجاد کرد و خود او نیز نگهبان آن است. ما امروز بیش از هر زمان نیازمند این هستیم که این انقلاب و شخصیت امام را خوب بشناسیم. این را همه اهالی فرهنگ بدانند که راه مصون‌سازی جوان های امروز ما که دوران حیات امام و دوران دفاع مقدس را درک نکردند، آشنایی با شخصیت امام و ابعاد انقلاب اسلامی است. این کار باید بسیار هنرمندانه و به زبان امروز صورت بگیرد.

رئیسی اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان نیاز داریم که جامعه ما به ویژه جوانان، سلوک و سیره امام را بشناسند. حضور هر ساله رهبر معظم انقلاب در ایام دهه فجر و رحلت امام خمینی در حرم ایشان، به این خاطر است که ما متوجه شویم که امروز باید به شخصیت و راه امام توجه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آرمان‌هایی که امام داشتند، مبتنی بر اخلاق و معنویت بود، تصریح  کرد: باید آرمان‌های امام را اجرایی و برای تحقق آن‌ها تلاش کرد؛ دشمنان به دنبال محقق نشدن آرمان‌های امام (ره) است و نمی‌خواهند تمدنی به نام اسلام شکل بگیرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خواست امروز مردم اجرای عدالت است، اظهار کرد: وظیفه دولت و همه کسانی که در کسوت خدمت گذاری هستند، توجه به عموم مردم است. تمام تلاش دولتمردان باید این باشد که آرمان‌های اما راحل تحقق پیدا کند. تمامی بخش‌ها در کشور باید امید آفرینی کنند و ما معتقدیم آینده بسیار درخشان خواهد بود.

رئیسی اضافه کرد: هر کسی با قلم، عمل و با اقدامات‌اش مردم را امیدوار کند، بداند که در جهت راهبرد رهبر معظم انقلاب و نظام حرکت کرده زیرا راهبرد نظام جمهوری اسلامی، راهبرد ایجاد امید و راهبرد دشمن ایجاد یأس است.

وی با تأکید بر اینکه باید با همه وجود از روح مطهر امام (ره) و ارواح مطهر شهدا مدد بگیریم و با تلاش، مجاهدت و کار شبانه‌روزی امید را در مردم ایجاد کنیم، گفت: ایجاد امید در مردم برای اهل بیان، اهل سخن و اهل قلم با جهاد تبیین‌ و بیان و قلم‌شان و برای دولتمردان با اقدامات خودشان است تا ان‌شاءلله بتوانند امید را در دل مردم روز به روز زنده کنند.

پایان پیام/

#منبع.فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *