پرونده کیفری رسیدگی به جرایم سران جنایت‌کار صهیونیستی تشکیل می‌شود

غریب‌آبادی: پرونده کیفری رسیدگی به جرایم سران جنایت‌کار صهیونیستی تشکیل می‌شود

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در نشست بررسی راه‌های حقوقی و قضایی مقابله با اقدام‌های جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی، گفت که پرونده کیفری رسیدگی به جرایم سران جنایت‌کار صهیونیستی تشکیل می‌شود.

 نشست بررسی راه‌های حقوقی و قضایی مقابله با اقدام‌های جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی با حضور کاظم غریب‌آبادی دبیر ستاد حقوق بشر، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه و جمعی از وکلا، حقوقدانان و اساتید برجسته حقوقی، در محل ستاد حقوق بشر برگزار شد.

غریب‌آبادی در این نشست اعلام کرد: با هدف محاکمه سران جنایت‌کار رژیم اشغالگر صهیونیستی به‌دلیل ارتکاب جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی، نسل‌کشی و جنایت تجاوز و در راستای اجرای قانون مقابله با اقدام‌های خصمانه این رژیم علیه صلح و امنیت مصوب سال ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی، پرونده کیفری با دستور دادستان کل کشور و در دادستانی عمومی و انقلاب تهران تشکیل خواهد شد.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت مقابله با بی‌کیفرمانی مقام‌های رژیم کودک‌کش و آپارتاید صهیونیستی در چارچوب اصل مسئولیت کیفری فردی، تصریح کرد که پرونده‌های دیگری نیز در مورد جنایت‌های سران این رژیم علیه ملت ایران مانند ترور دانشمندان و سایر اقدام‌های تروریستی و خراب‌کاری تشکیل خواهد شد.

غریب‌آبادی پیگیری طرح شکایت در محاکم دیگر کشور‌ها علیه رژیم صهیونیستی از سوی وکلای مستقل مدافع فلسطین را اقدام دیگری برشمرد که توسط جامعه حقوقی و وکلا با تشکیل شبکه‌ای از وکلا در کشور‌های مختلف در دست پیگیری است.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین بر ضرورت تشکیل مرکز مستندسازی حقوقی جنایت‌های رژیم اسرائیل با تمرکز بر قربانیان، خسارات، جنایت‌ها و شناسایی آمران و مباشران و مرتکبان جنایت‌ها از سوی مراکز پژوهشی، مراکز حقوقی، سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌ها و نهاد وکالت با همکاری مراکز و سازمان‌های همکار در دیگر کشور‌ها تاکید کرد.

غریب‌آبادی: پرونده کیفری رسیدگی به جرایم سران جنایت‌کار صهیونیستی تشکیل می‌شود

انتهای پیام/

منبع میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *