پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود

رهبر انقلاب: پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود

جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 – رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، با ریشه‌یابی دشمنی دیرینه آمریکا با ملت ایران، فاجعه‌آفرینی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در غزه را در تاریخ بی‌سابقه خواندند و با اشاره به ضربات تحقیرکننده‌ای که صبر و ایستادگی مردم غزه به آبرو و حیثیت رژیم غاصب جعلی و حامیان مستکبرش وارد آورده، گفتند: اگر کمک‌های همه‌جانبه آمریکا نباشد، رژیم صهیونیستی در عرض چند روز فلج خواهد شد. دنیای اسلام هم باید با قطع همکاری اقتصادی با رژیم صهیونیستی، علیه این رژیم بسیج شود و با صدای رسا و پافشاری بر «قطع فوری بمباران و جنایت‌آفرینی در غزه»، به وظایف مهم خود در این رویارویی جبهه حق با جبهه باطل عمل کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تکیه صهیونیست‌ها به کمک‌های آمریکا افزودند: اگر حمایت آمریکا و پشتیبانی تسلیحاتی آن نبود، دولت فاسد، جعلی و دروغین صهیونیستی در همان هفته اول از بین رفته بود، بنابراین فاجعه‌آفرینی امروز صهیونیست‌ها در غزه به کمک و در واقع به دست آمریکایی‌ها است.

رهبر انقلاب کشتار چهار هزار کودک در ظرف سه هفته را جنایتی بی‌سابقه در تاریخ خواندند و با تأکید بر هوشیاری امت اسلامی در قبال حوادث غزه که در واقع میدان تقابل «حق و باطل» و «ایمان و استکبار» است، گفتند: قدرت استکبار با بمب و فشار نظامی و فاجعه و جنایت پیش می‌آید، اما قدرت ایمان، به توفیق الهی بر همه این‌ها غلبه خواهد کرد.
ایشان در تبیین دستاورد‌های صبر و ایستادگی مردم غزه گفتند: دل‌های ما بخاطر مصائب مردم فلسطین و بخصوص غزه خون است، اما با نگاه عمیق به صحنه معلوم می‌شود پیروز این میدان مردم غزه و فلسطین هستند که توانستند کار‌های بزرگی انجام دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، کنار رفتن نقاب دروغین حقوق بشر از چهره غربی‌ها و رسوا شدن آن‌ها را از جمله آثار صبر و ایستادگی و تسلیم نشدن مردم غزه دانستند و افزودند: مردم غزه با صبر خود، وجدان بشری را به حرکت درآوردند. می‌بینید امروز جمعیت‌های انبوه حتی در خیابان‌های آمریکا و کشور‌های غربی، علیه اسرائیل و در موارد زیادی علیه آمریکا شعار می‌دهند.

رهبر انقلاب سخنان برخی منابع غربی همچون ساماندهی اجتماعات حمایت از فلسطین در انگلیس به وسیله ایران را ناشی از بی‌آبرویی غیرقابل علاج آن‌ها خواندند و با کنایه به اینگونه تحلیل‌های مضحک گفتند: لابد این اجتماعات کار بسیج لندن و بسیج پاریس است!

ایشان با اشاره به رسوا شدن دروغگویان جهان، تروریست خواندن مبارزان فلسطینی را نشانه بی‌شرمی واقعی سیاستمداران و رسانه‌های غربی خواندند و این سؤال را مطرح کردند: آیا کسی که از خانه و میهن خود دفاع می‌کند، تروریست است؟ آیا فرانسوی‌هایی که در جنگ جهانی دوم در پاریس با آلمانی‌ها مبارزه کردند، تروریست بودند؟ چطور آن‌ها مبارز و مایه افتخار فرانسه هستند، اما جوانان جهاد و حماس تروریست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درس بزرگ طوفان الاقصی را غلبه گروهی اندک و با تدارکات و امکانات کم، اما با ایمان و عزم راسخ بر دشمن خواندند و گفتند: این گروه با ایمان توانست محصول سال‌ها تلاش جنایتکارانه دشمن را در ظرف چند ساعت دود کند و به هوا بفرستد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: فلسطینی‌ها همچنین رژیم غاصب و دولت‌های مستکبر پشتیبان آن را با عمل و شجاعت خود و امروز با صبر خود تحقیر کرده‌اند.

ایشان با اشاره به توقع مضاعف از دنیای اسلام در مقابل جنایت‌های رژیم اشغالگر، گفتند: دولت‌های اسلامی اگر امروز به فلسطین کمک نکنند، دشمن فلسطین را که در واقع دشمن اسلام و انسانیت است تقویت کرده‌اند و فردا همین خطر خود آن‌ها را تهدید خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم بسیج دنیای اسلام، پافشاری دولت‌های اسلامی بر قطع فوری جنایات و بمباران‌ها در غزه را ضروری خواندند و از این دولت‌ها خواستند راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را مسدود و با آن رژیم همکاری اقتصادی نکنند و در همه مجامع جهانی، صریح، بدون لکنت و دوپهلوگویی و با صدای بلند جنایات و فجایع رژیم غاصب را محکوم کنند.

رهبر انقلاب با تأکید مجدد بر غیرقابل جبران بودن ضربه وارد شده بر رژیم صهیونیستی و اذعان عوامل رژیم غاصب به این جبران‌ناپذیری گفتند: رژیم اشغالگر به حدی درمانده و متحیّر و سردرگم است که به مردمش هم دروغ می‌گوید، مانند اظهار نگرانی درباره اسرای خود که یک دروغ است چرا که بر اثر بمباران‌ها ممکن است اسرای خودشان هم نابود شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دنیای اسلام را به توجه به این واقعیت فراخواندند که آن کسی که در مقابل اسلام و ملت مظلوم فلسطین ایستاده، فقط رژیم صهیونیستی نیست بلکه آمریکا، فرانسه و انگلیس نیز هستند و مسلمانان نباید این واقعیت را در معادلات، معاملات و تحلیل‌های خود فراموش کنند و از یاد ببرند.

ایشان با استناد به قرآن کریم که «بی‌شک وعده الهی حق است و کسانی که به آن یقین ندارند، با منفی‌بافی‌های خود شما را متزلزل و سست نکنند»، تأکید کردند: ان‌شاءالله پیروزی نه چندان دور با فلسطین و مردم آن خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به ۳ مناسبت ۱۳ آبان، گفتند: آمریکایی‌ها در دو مناسبت به ملت ایران ضربه زدند؛ در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ که پس از خروش امام خمینی در مخالفت شدید با مصوبه خفت‌بار کاپیتولاسیون، یعنی «مصونیت آمریکایی‌ها در ایران از پیگیری قضایی هرگونه جرم و جنایت»، ایشان را تبعید کردند و در ۱۳ آبان ۵۷ که رژیم دست‌نشانده آمریکا در ایران، جمعی از دانش‌آموزان را در مقابل دانشگاه تهران به خاک و خون کشید.

ایشان افزودند:، اما در مناسبت سوم یعنی تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان، ملت ایران به آمریکا ضربه زد و با افشای اسرار و اسناد پنهان سفارت، آبروی آمریکا را در جهان برد.

رهبر انقلاب با تأکید بر اکتفا نکردن نسل جوان به احساسات و تلاش برای شناخت و تحلیل مسائل مختلف، افزودند: باید درباره اصل انقلاب، دفاع مقدس، مسائل گوناگون دهه ۶۰، واگرایی‌های دهه ۷۰ و حوادث گوناگون دهه ۸۰ و ۹۰ تحلیل و ارزیابی صحیح داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس به ریشه‌یابی و تحلیل مستند مسئله مهم علت دشمنی آمریکا با ملت ایران پرداختند.

ایشان گفتند: آمریکایی‌ها و کسانیکه ساده‌لوحانه یا با انگیزه‌های دیگر حرف‌های آنان را تکرار می‌کنند، می‌گویند خصومت و توطئه‌های آمریکا پس از تسخیر سفارت این کشور شروع شد، اما این ادعا کاملا دروغ است؛ چرا که واقعیات تاریخی نشان می‌دهد خصومت آمریکایی‌ها با ملت ایران، ۲۶ سال قبل از تسخیر سفارت یعنی از کودتای ظالمانه ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ علیه دولت ملی دکتر مصدق، شروع شده است.

رهبر انقلاب همچنین با استناد به اسناد سفارت آمریکا گفتند: این اسناد نشان می‌دهد که سفارت آمریکا از روز‌های اول پیروزی انقلاب یعنی ده ماه قبل از تسخیر سفارت، مرکز توطئه و جاسوسی، طرح‌ریزی کودتا و جنگ داخلی و مدیریت رسانه‌های ضدانقلاب بوده است؛ بنابراین دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران علت دیگری دارد.

ایشان برای ریشه‌یابی مستند این خصومت‌ها، به نفوذ انگلیسی‌ها در دوره قاجار اشاره کردند و گفتند: انگلیسی‌ها می‌خواستند با مدل استعمار هند، ابتدا بر مراکز و منابع اقتصادی ایران مسلط شوند و سپس عرصه سیاسی و حاکمیت را در اختیار بگیرند.

رهبر انقلاب «قرارداد انحصار کشت، خرید و فروش تنباکو» و «قرارداد وثوق‌الدوله» را دو نمونه از تلاش‌های انگلیسی‌ها برای تسلط بر منابع اقتصادی ایران برشمردند و گفتند: این دو حرکت با هوشیاری علما و حمایت مردم به جایی نرسید و انگلیسی‌ها با به حاکمیت رساندن یک قزاق بسیار بی‌رحم، گستاخ، بی‌سواد، لات‌منش و بی‌ایمان به نام رضاخان، کنترل ایران را در دست گرفتند و رضاخان هم با منکوب کردن علما و مرعوب کردن شدید ملت، اهداف آن‌ها را محقق کرد که در این مسیر، عده‌ای روشنفکر غرب‌زده یا وابسته هم با رنگ روغن زدن به حکومت پلید او، در جنایاتش شریک شدند.

رهبر انقلاب با اشاره به اقدام انگلیسی‌ها در جایگزین کردن پسر رضاخان در جنگ دوم جهانی و سپس افول قدرت انگلیس در اواسط دهه ۲۰ شمسی و جایگزینی تدریجی آمریکا به جای این کشور، گفتند: آمریکایی‌ها در ابتدا با پرهیز از داعیه‌های استعماری، چهره‌ای ملایم از خود نشان دادند، اما وقتی تلاش دولت مصدق را برای غیروابسته‌کردن ایران دیدند، نقاب ملایمت را کنار گذاشتند و با کودتای ۲۸ مرداد، مقدرات کشور را عملا در دست گرفتند و ایران را کاملا به خود وابسته کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آثار شوم تسلط آمریکا در ایران، از جمله باز کردن پای رژیم صهیونیستی به کشور، تشکیل ساواک مخوف، اعزام چندده‌هزار مستشار با هزینه ملت ایران برای تسلط بر همه امور نظامی، اشاعه فساد برنامه‌ریزی شده برای بی‌خاصیت کردن نسل جوان، عقب‌نگه‌داشتن علمی ایران و تبعیض طبقاتی هولناک، گفتند: آمریکایی‌ها حتی در روز‌های اوج‌گیری انقلاب با اعزام «ژنرال هایزر» به فکر کودتا و قتل‌عام ملت، به‌پاخاسته بودند، اما عزم راسخ امام و ایستادگی ملت، این توطئه را هم خنثی کرد و ژنرال آمریکایی با ناکامی در قتل عام ملت ایران مجبور به بازگشت شد، اما امریکایی‌ها امروز هم همان هدف و کار را در غزه انجام می‌دهند.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: مرگ بر آمریکا یک شعار نیست؛ یک خط‌مشی است که از دل توطئه‌ها و دشمنی‌های بی‌پایان آمریکا با ملت ایران در طول ۷ دهه گذشته نشأت گرفته است.

در ابتدای این دیدار سه تن از دانش‌آموزان و دانشجویان، سرکار خانم «مبینا شِکرلب» به نمایندگی از مجلس دانش‌آموزی کشور و آقایان «عباده عزت امین» دانشجوی فلسطینی محصل در ایران و «برهان دلیلی‌فر» نماینده تشکل‌های دانشجویی به بیان نکاتی درخصوص مسائل کشور و حوادث غزه پرداختند.

ورود رهبر انقلاب اسلامی به حسینیه امام خمینی و آغاز دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان به مناسبت ۱۳ آبان

هم‌خوانی حماسی امروز دانش‌آموزان در دیدار رهبر انقلاب

فلسطین راه عزت برگزیده
خورشید غیرت از بامش دمیده
دوران کمپ دیویدش گذشته
فصل طوفان الاقصی‌یش رسیده

میدان، میدان غزه و اسرائیل نیست، میدان، میدان حق و باطل است

مردم غزه با صبر خود، وجدان بشری را به حرکت در آوردند

دنیای اسلام فراموش نکند در قضیه تعیین کننده غزه، آن کسی که مقابل ملت مظلوم فلسطین ایستاد، آمریکا و فرانسه و انگلیس بودند

پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود

باید بمباران غزه فوراً قطع شود و راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی بسته شود

از جمله بی‌شرمی‌های غربی‌ها متهم کردن مبارزان فلسطینی به تروریسم است

جوان امروز باید درباره مسائل مختلف انقلاب تحلیل داشته باشد. صرف احساسات کافی نیست


جدیدترین مطالب

بخش خصوصی برای حضور در بازار‌های جهانی برنامه‌ریزی کند

دستغیب: برخی از قوانین و مقررات نیازمند بازنگری است

رئیس جمهور: سازمان برنامه با واقعی‌کردن درآمد‌ها و مصارف، جلوگیری از کسری بودجه را مورد توجه ویژه قرار دهد

رئیس جمهور سالروز استقلال و روز ملی الجزایر را تبریک گفت

وزیر کشور: فرآیند انتخابات مجلس در مرحله اخذ نظر دستگاه‌های نظارتی است

آیت‌الله جنتی: فلسطین به پیروزی نهایی نزدیک است

وزیر دفاع: رژیم صهیونیستی در سه سطح راهبردی، عملیاتی و راه‌کنشی غافلگیر شد/ توانمندی مراقبت از تمام فضای کشور را داریم

رهبر انقلاب: پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود

ضرورت هوشمندسازی سامانه‌های قوه قضاییه در بروزرسانی سند تحول قضایی

وزیر کشور: دیپلماسی اقتصادی در سطح استان‌ها جریان دارد

رئیس جمهور پنجشنبه مهمان مردم استان کردستان می‌شود

ذوالنوری: موضع‌گیری هیئت پارلمانی ایران در IPU سبب اتحاد کشور‌ها علیه رژیم صهیونیستی شد

تاکید رئیس جمهور بر استفاده از ظرفیت نوجوانان در دیپلماسی عمومی

سردار نقدی: رژیم صهیونیستی و آمریکا در جبهه‌های فرهنگی، سیاسی و امنیتی شکست خورده‌اند/ رئیس مجلس سخنران مراسم یوم الله ۱۳ آبان در تهران است

بیشترین پرداختی دولت در بحث اعتبارات هزینه‌ای مربوط به حقوق کارکنان و بازنشستگان است

پربازدیدترین اخبار

ورامینی‌ها صاحب مترو می‌شوند/ تهیه واگن‌های خط مترو تهران – ورامین در حال بررسی است

مروری بر روزشمار هفته پدافند غیرعامل؛ از روز پدافند سایبری تا روز پدافند شهری

روایت دروغ رسانه دولتی انگلیس از شب آتش‌سوزی زندان اوین/ بی‌بی‌سی سارق مسلح را معترض کرد و از کسی که در زندان نبود واقعه روایت کرد

رهبر انقلاب: آمریکا شریک جرم قطعی جنایت رژیم صهیونیستی در غزه است

وزیر کشور: مهاجران غیرقانونی باید از ایران خارج شوند

سید پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و حسین دهقان رئیس بنیاد مستضعفان شدند

واکنش نماینده ایران به ادعا‌های سه کشور اروپایی درباره پرونده یک متهم در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهان: کشور‌های اروپایی براساس هیجانات فضای مجازی تصمیم نگیرند

وزیر اطلاعات: حمله طوفان الاقصی مبدأ تاریخی جدیدی برای محو رژیم صهیونیستی خواهد بود/ آمادگی وزارت اطلاعات جهت همکاری با حفاظت‌واطلاعات قوه قضاییه

رهبر انقلاب: پیروزی نهایی و نه چندان دیر با ملت فلسطین خواهد بود

رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش آغاز شد

پیام‌های آمریکا تقاضا از ایران بود

خطیب جمعه تهران: روز طوفان الاقصی را باید یوم البرکه برای مردم فلسطین بدانیم

سرلشکر رشید: مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس عبور از قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی است

مترو تهران- ورامین- پیشوا؛ وعده رئیس جمهور برای بهره‌برداری از این مسیر به کجا رسید؟

رئیس جمهور: شکست اخیر صهیونیست‌ها در عملیات زمینی در غزه از شکست در عملیات طوفان الاقصی بزرگ‌تر بود

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری میزان است و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

منبع میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *