شکار نیمه‌شب یک تروریست و بُهت سرویس‌های جاسوسی/ جنگنده‌های ایرانی سنگ تمام گذاشتند

 دستگیری «عبدالمالک ریگی» توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) آن هم به صورت زنده و به طرز شگفت‌انگیز، ضربه مهلکی به بدنه شبکه تروریستی تحت حمایت سرویس‌های جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب وارد آورد و این سرویس‌های حامی تروریسم را در بهت فرو برد.

//////

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ اوایل اسفند سال ۱۳۸۸ یکی از شاهکار‌های اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنام امام زمان(عج) اجرایی شد و «عبدالمالک ریگی» سرکرده گروهک جندالشیطان و از اشرار منطقه شرق کشور بر روی آسمان دستگیر شد.

گوشه‌ای از جنایت‌های ریگی
حمله به یک پاسگاه نیروی انتظامی در نزدیکی شهر سراوان و به شهادت رساندن ۹ سرباز کشورمان؛ بستن جاده زابل – زاهدان در منطقه تاسوکی و به شهادت رساندن ۲۲ نفر از هموطنانمان؛ بمب‌گذاری در مسیر اتوبوس حامل اعضای سپاه پاسداران و به شهادت رساندن ۱۳ مرزبان کشورمان در این حادثه؛ گروگان‌گیری و به شهادت رساندن ۱۶ نفر از سربازان وظیفه پاسگاهی در سراوان که با سربریدن آن‌ها همراه بود؛ انفجار بمب در یکی از مساجد شیعیان زاهدان و به شهادت رسیدن ۲۵ نفر؛ بمب‌گذاری در همایش وحدت اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان در منطقه سرباز که منجر به شهادت سردار نورعلی شوشتری و بیش از ۴۲ نفر از شیوخ اهل سنت و مولوی‌های بلوچ شد؛ تنها بخشی از جنایت‌های ریگی و گروهک تحت امر او علیه مردم ایران بود.

حامیان خارجی ریگی
ریگی این جنایت‌ها را با حمایت سرویس‌های اطلاعاتی غربی، لابی‌های سازمان ISI پاکستان و دلار‌ها و تسلیحات آمریکایی و سعودی مرتکب می‌شد. در این رابطه اسناد متقنی وجود دارد که مکرراً در رسانه‌ها بازنشر شده است.

ابعاد و زوایای پیچیده عملیات دستگیری ریگی
اما علی‌رغم گذشت ۹ سال از عملیات دستگیری ریگی، همچنان پرداختن به ابعاد و زوایای پیچیده این عملیات سربازان گمنام امام زمان (عج)، مایه مباهات مردم سرزمین امن ایران اسلامی است.

عزیمت ریگی از کابل به دُبی
در نخستین روز‌های اسفند ۱۳۸۸ عبدالمالک ریگی پس از چند دیدار با نمایندگان سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی در مقر نیرو‌های آمریکایی در افغانستان با یک هویت و گذرنامه جعلی از کابل عازم دوبی شد.

این تروریست با سابقه در همان زمانی که در مقر نیرو‌های آمریکایی در افغانستان بود، تحت رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار داشت.

قرار ملاقات ریگی با مقام آمریکایی در قرقیزستان
ریگی در دوبی نیز چند ساعت مستقر بود؛ سپس با یک عکس تغییر چهره داده شده و یک گذرنامه جعلی دیگر، عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان شد. ریگی قرار بود در بیشکک به دیدار «ریچارد هالبروک» ملقب به «بولدوزر» دیپلمات و مقام امنیتی عالی‌رتبه آمریکا برود.

عبور از آسمان ایران
۴ اسفند ۱۳۸۸، هواپیمای حامل ریگی که از طریق یک ایرلاین خارجی از دوبی به سمت بیشکک قرقیزستان در حال پرواز بود، قصد داشت از آسمان ایران عبور کند.

ساعت به وقت ایران، ۱۱ شب روز دوشنبه سوم اسفند ۸۸ را نشان می‌داد که نیرو‌های امنیتی کشور به نیروی هوایی اعلام کردند هواپیمای حامل ریگی شرور و تروریست معروف شرق کشور که از دوبی عازم بیشکک قرقیزستان است از آسمان ایران خواهد گذشت.

آغاز عملیات توسط نیروهی هوایی 
در ساعت یک بامداد روز سه‌شنبه ۴ اسفند ۸۸ عملیات توقف هواپیمای حامل ریگی توسط یک هواپیمای فانتوم آغاز شد. آنطور که «امیر سرتیپ خلبان حسین چیت‌فروش» معاون وقت فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفته است، عملیات تعقیب و گریز و حتی شلیک توسط هواپیمای ایران برای متوقف کردن هواپیمای حامل ریگی صورت گرفت، اما هواپیمای خارجی، حاضر به نشستن نبود که در نهایت ساعت ۳ بامداد با شلیک ۲۰۰ گلوله به گونه‌ای که هواپیما نیز سرنگون نشود و با کمک دو فانتوم و یک هواپیمای اف ۱۴، هواپیمای حامل ریگی به زمین نشست و این تروریست مورد حمایت آمریکا و سعودی دستگیر شد.

ناگفته‌های عملیات دستگیری «ریگی»/ خلبان اف۴ خبر نداشت ریگی درون هواپیماست 
امیر سرتیپ خلبان «مهدی هادیان» در خصوص جزئیات عملیات دستگیری «عبدالمالک ریگی» سرکرده معدوم گروهک تروریستی جندالشیطان در اسفندماه سال ۸۸ به خبرنگار میزان گفت: عملیات دستگیری «عبدالمالک ریگی» در آسمان، کار عملیاتی و مشترکی بود که از حوزه اطلاعاتی شروع شد و به حوزه پدافند و نهایتا آفند ارتش برگشت.

وی افزود: بخشی از ماموریت نیروی هوایی، حوزه پدافند است؛ نیروی هوایی ارتش، اولین لایه پدافندی است. زمانیکه هواپیمایی وارد فضای میهن اسلامی ما شود و شناسایی نشود و در مسیر خودش حرکت نکند و به قوانین بین‌المللی تمکین نکند، پدافند همیشه بیدار ما اخطار می‌دهد و اگر به این اخطار تمکین نشود، هواپیمای اسکرمبل بلند می‌شود.

آماده باش پایگاه‌های نیروی هوایی
معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: در شب واقعه دستگیری ریگی، پایگاه‌های بندرعباس، اصفهان، بوشهر و شیراز نیروی هوایی به حالت عملیاتی درآمدند. البته هدف برای ما ابتدا به ساکن مشخص نبود و فقط به عنوان اینکه هواپیمایی وارد آسمان کشور شده، ما وظیفه داشتیم آن را برگرادانیم و در نزدیکترین فرودگاه بنشانیم.

امیر هادیان همچنین گفت: خلبان ما نمی‌دانست ریگی در هواپیما قرار دارد. البته خلبان نیازی ندارد که بداند در آن هواپیما «ریگی» بوده است. خلبان ماموریتی را که به او محول شده، انجام می‌دهد.

وی افزود: زمانی که خلبان هواپیما را بلند می‌کند، «آلرت» ارتفاع و مسافت اولیه را به خلبان می‌دهد. خلبانانی که با هواپیمای اف ۴ بلند شدند خدا را شکر خلبانان با تجربه‌ای بودند. هواپیما هم از تجهیزات مورد نیاز برخوردار بود. زمانی‌که یک هواپیما در آسمان نزدیک یک هواپیمای دیگر می‌شود برابر دستورالعمل‎های بین‌المللی، علائمی در شب و روز رد و بدل می‌شود تا هواپیمای هدف متوجه هشدار و دستور برای برگشت بشود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: هواپیمای ما حتی وضعیت زدن هواپیمای ریگی را هم به خود گرفت و حتی تیر‌هایی هم شلیک شد. شلیک این تیرها برای این بود که خلبان هواپیمای هدف مطمئن شد اگر تمکین نکند و مسیر خودش را تغییر ندهد، مورد اصابت موشک قرار خواهد گرفت. به عبارتی از این تیراندازی‌ها به عنوان اهرم فشار استفاده شد.

ریسک بالای عملیات
امیر هادیان در ادامه اظهار کرد: با توجه به برد و مسافتی که هواپیمای نیروی هوایی ارتش برای رسیدن به هواپیمای مسافربری طی کرد و همچنین به لحاظ برخی مباحث فنی و با وجود اینکه خلبان نمی‌دانست به سراغ چه هدف پر ارزشی می‌رود، به اعتقاد ما ریسک بالایی در این ماموریت انجام شد. خلبان با توجه به تاکیدات سلسله مراتب از فرماندهی نیرو تا فرماندهی پایگاه، این ماموریت را به نحو احسن انجام داد.

وی همچنین گفت: با توجه به میزان سوخت کم و شرایط خاص در منطقه برگشت به پایگاه مورد نظر، اگر برای هواپیما مشکل سوخت پیش می‌آمد و یا اینکه مشکلی پیش می‌آمد که هواپیما مجبور می‌شد در فرودگاه کمکی بنشیند، قطعا اف ۴ نیروی هوایی دچار مشکل می‌شد، اما روحیه چهادی و عشق به ماموریت، باعث شد خلبان این ریسک را بپذیرد و هواپیما را برگرداند.

بهت و حیرت سرویس‌های جاسوسی حامی ریگی از دستگیری این تروریست شناسنامه‌دار
اما دستگیری «عبدالمالک ریگی» توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) آن هم به صورت زنده و به طرز شگفت‌انگیز، ضربه مهلکی به بدنه شبکه تروریستی تحت حمایت سرویس‌های جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب وارد آورد و این سرویس‌های حامی تروریسم که در سودای اقدامات ضدامنیتی علیه مردم ایران بودند را در بهت و حیرت فرو برد.

البته ناگفته نماند که بنا به اظهارات یکی از مسئولان امنیتی کشور، پیش از عملیات پیچیده اطلاعاتی شکار ریگی در اسفند ۸۸، این تروریست تحت حمایت آمریکا در دو مرحله طی عملیات ویژه‌ای در تیررس نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران اسلامی قرار داشت، اما به جهت اینکه خانواده همراهش بود و یا در محیطی بود که افراد و مردم بی‌گناه حضور داشتند و ممکن بود به این افراد بی‌گناه صدمه وارد شود، عملیات شکار ریگی به تعویق افتاد.

انتهای پیام/

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *