یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی خلاف موازین بین المللی است، گفت: در صورت عملیاتی شدن این تصمیم، نیروهای نظامی آمریکا را در منطقه به عنوان گروه‌های تروریستی می‌دانیم و همان برخورد با داعش و القاعده را با آنها خواهیم کرد که این پیامدهای خطرناکی برای آمریکا خواهد داشت.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: آمریکایی‌ها به سمت به حداکثر رساندن فشار بر ایران در سال ۹۸ روی آورده‌اند آنها می‌خواهند فروش نفت ایران را به صفر رسانند و همه منفعت‌های جمهوری اسلامی را با تحریم ببندند. آنها به دنبال محدود کردن همه ظرفیت‌های قدرتمند ما هستند که سپاه از جمله توانمندی‌های ایران به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی بخشی از پازل آمریکا برای افزایش فشار بر ایران است چون آمریکایی‌ها معتقدند سپاه اثرات عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دارد کما اینکه حضور سپاه در سیل اخیر را همگان دیدند که چطور خط مقدم بازسازی مناطق در رسیدگی به وضعیت سیل است.

نقوی حسینی گفت: آمریکایی‌ها با افزایش فشار به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم و اعتراضات خیابانی و در نهایت سرنگونی جمهوری اسلامی ایران هستند استراتژی آنها مبتنی بر ایجاد نارضایتی در مردم بوده لذا تلاش می‌کنند که همه ظرفیت‌های رضایتمند سازی مردم را بگیرند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح اقدام متقابل ایران گفت: در شرایطی که سپاه ارتش ایران است تروریست اعلام کردن ارتش یک کشور خلاف همه موازین بین المللی است و نمی‌توان ارتش را گروه تروریستی دانست. به ویژه سپاه که برخاسته از متن مردم با محبوبیت و مقبولیت است.

وی افزود: در همین راستا نمایندگان در بیانیه‌ای با بیش از ۲۵۰ امضا صراحتاً اعلام کردند که در صورت انجام چنین اقدامی طرح دو فوریتی را به جریان خواهند انداخت که به دنبال آن نیروی‌های نظامی آمریکا در منطقه به عنوان گروه‌های تروربستی اعلام می‌شود این یعنی جمهوری اسلامی ایران با نیروهای نظامی آمریکا همان برخورد با داعش و القاعده را می‌کنند که پیامدهای خطرناکی برای آمریکا دارند.

نقوی حسینی ادامه داد: ایران در همه منطقه حضور داشته و نیرو و امکانات و توان دارد آمریکا هم در این منطقه است آنها می‌فهمند که منظور ما چیست طرحی که تهیه شده و به محض قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *