سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز سه‌شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، وزیر فرهنگ چین و سفرا و نمایندگان فرهنگی این کشور در مجموعه چهل سرای مصلای امام خمینی (ره) افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و رئیس سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران در این مراسم گفت: نمایشگاه کتاب گامی برای تحکیم دوستی پایدار ایران با ملت های جهان است و با شعار «خواندن توانستن است» امسال به استقبال بزرگترین رویداد فرهنگی کشور می رویم.
محسن جوادی افزود: دو هزار و ۴۰۰ ناشر داخلی و ۸۰۰ ناشر خارجی آثار خود را به شکل مستقیم و غیرمستقیم در این دوره ارائه می دهند.
به گفته وی ۴۰۰ هزار عنوان کتاب مربوط به چهار تا پنج سال گذشته و صدها رویداد فرهنگی اعم از رونمایی کتاب و نشست و پژوهش های فرهنگی در این دوره نمایشگاه را شاهد خواهیم بود.
جوادی گفت: اگر ایران در تاریخ بلند خود به نام کتاب های بزرگی از عالمان بزرگ شناخته می شود بنا داریم دوباره نام ایران با کتاب و کتابخوانی و دانشمندانش شناخته شود و این نمایشگاه گامی در این جهت است.
معاون وزارت فرهنگ ابراز امیدواری کرد: از طریق نمایشگاه پیوندی عمیق میان دولت ها و ملت ها و دوستی پایدار را تحکیم کنیم و حضور چین به عنوان مهمان ویژه شاید نشانی از احیای جاده ابریشم از جانب کتابخوانی باشد.
در این مراسم علاوه بر سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه کتاب، قادر آشنا؛ مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و قائم مقام نمایشگاه کتاب، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل خانه کتاب و دیگر مدیران و دست‌اندرکاران معاونت فرهنگی وزارت ارشاد حضور دارند.
قرار بود مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شود که دیشب این حضور به دلیل پیشامد برنامه ای پیش‌بینی نشده برای وی، لغو شد.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *