گلایه های تلویحی وزیر بهداشت از جهانپور در حکم رسمی

سخنگوی وزارت بهداشت بی هیچ مقدمه و توضیحی تغییر کرد؛ تغییری که احتمالا ابهاماتی به دنبال خواهد داشت به ویژه آنکه دقت در متن حکم وزیر بهداشت برای سخنگوی جدید حکایت از گلایه هایی مطرح نشده از سخنگوی قبلی و اعلان عمومی دستورالعمل هماهنگی سخنگو با شخص وزیر دارد!

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی سیما سادات لاری را با حفظ سمت و پست سازمانی به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت منصوب کرد؛ انتصابی که به نوعی حکم عزل جهانپور، سخنگوی نام آشنای وزارت بهداشت در ایام کرونا را دارد!
 سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی سیما سادات لاری را با حفظ سمت و پست سازمانی به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است:

سرکار خانم سیما سادات لاری
معاون محترم فرهنگی و دانشجویی

با توجه به سوابق ارزنده اجرائی و حسن سلوک با دستگاه‌های اجرائی مرتبط با حفظ سمت و پست سازمانی، امور سخنگوئی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سرکارعالی محول می‌شود.

امید است با امانتداری، دقت و پرهیز از هرگونه سیاسی کاری و تمرکز بر جنبه‌های فنی و تخصصی این وزارتخانه در انجام امور محوله موید باشید.

از آنجا که هرگونه اظهارنظر سخنگو، دیدگاه رسمی دستگاه و وزیر مربوطه تلقی می‌شود لذا قبل از طرح موارد در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ضروریست هم آهنگی لازم با اینجانب به عمل آید. لازم به ذکر است قبلاً هیچکدام از همکاران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب نشده‌اند و جناب آقای دکتر جهانپور به عنوان رییس محترم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در طول مدیریت بیماری کرونا از طرف روابط عمومی خبررسانی بیماری کرونا را به عهده داشته اند که از زحمات صادقانه و برادرانه ایشان قدردانی می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت تغییر کرد!/ گلایه های تلویحی وزیر بهداشت از جهانپور
تامل در حکم وزیر بهداشت برای جانشین جهانپور در جایگاه سخنگوی وزارت، حکایت از گلایه هایی دارد که وزیر از عملکرد وی در این خصوص داشته  دارد. موضوعی که موجب شده نمکی در حکم رسمی نصب سخنگوی جدید، بر ضرورت هماهنگ شدن لاری با خودش تاکید نماید!
اتفاقی عجیب که اگر بدانیم جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت بوده و در کنار این، سخنگوی وزارت نیز محسوب می‌شده، عجیب تر به نظر می رسد چراکه عملا بخشی از وظایفش که اطلاع رسانتی بوده به دیگری سپرده شده و  فعالیتش در روابط عمومی نیز در هاله از ابهام قرار گرفته است.
وضعیتی که احتمالا اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور در تاریخ ۳۰ بهمن توسط جهانپور در توییترش و بعد مجادله با سفیر چین  مواردی از این دست، در رقم خوردنش بی تاثیر نبوده است.
×××××××××××××××××××××××××××××××××××
منبع:تابناک
#صبای عدالت اریانا
#saaok

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *