دبیر شورای صنفی نمایش گفت: منظور از بازگشایی سینماها طبق گفته وزیر ارشاد آن است که ضد عفونی سالن‌ها و آمادگی کارمندان و پرسنل برای شروع مجدد فعالیت سینماها با حفظ نکات بهداشتی و رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا از امروز آغاز خواهد شد تا به امید خدا از یکم تیر ماه سینماها بتوانند در محیطی امن میزبان مخاطبان باشند.

آغاز ضدعفونی سالن‌های سینماها از امروز/اکران دو فیلم قطعی شدمرتضی شایسته پیرامون توئیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازگشایی سینماها تا اول تیر ماه گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته و تصمیم گیری قبلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سینماها از اول تیر ماه آغاز به کار می‌کنند و منظور وزیر ارشاد از توئیت دیشب خود پیرامون آغاز اکران فیلم‌ها از ۲۴ خرداد ماه نبوده است.

وی در همین راستا ادامه داد: منظور از بازگشایی سینماها طبق گفته وزیر ارشاد آن است که ضد عفونی سالن‌ها و آمادگی کارمندان و پرسنل برای شروع مجدد فعالیت در سینماها با حفظ نکات بهداشتی و رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا از امروز آغاز خواهد شد تا به امید خدا از یکم تیر ماه سینماها بتوانند در محیطی امن میزبان مخاطبان باشند.

دبیر شورای صنفی نمایش درباره نخستین آثار سینمای کشور بعد از بازگشایی سینماها اذعان کرد: در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت ارشاد اکران دو فیلم «خوب بد جلف : ارتش سری» و «شنای پروانه» مورد تایید قرار گرفت، بعد از صحبت با صاحبان این دو اثر، فیلم‌های فوق برای اکران به ما معرفی شدند، لذا اکران هر دو اثر از سوی شورا مورد تایید و قطعی است.

وی درباره ادامه فعالیت سینماها بعد از بازگشایی اظهار کرد: برنامه شورای صنفی نمایش آن است که بازگشایی سینما ادامه داشته باشد و ما شاهد روند عادی اکران در کشور باشیم، این اتفاق به صورت صعودی رخ خواهد داد مگر آنکه اتفاق دیگری بیفتد که ادامه فعالیت سینماها را با مشکل روبرو کند.

شایسته پیرامون برگزاری جلسه شورای صنفی نمایش خاطرنشان کرد: براساس صحبت‌های صورت گرفته نخستین جلسه شورای صنفی نمایش در سال جاری یکشنبه و یا دوشنبه همین هفته برگزار خواهد شد.

××××××××××××××××××××××××××××××××

منبع:میزان

#صبای عدالت اریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *