حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای همزمان با دومین روز هفته قوه قضاییه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲ بازدید کرد.

وی از بخش‌های مختلف این واحدهای قضایی بازدید و وضعیت شعب را مورد بررسی قرار داد.

وی با حضور در بخش‌های مختلف مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی از نزدیک در جریان امور قرار گرفت و مسعودی مقام رییس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی، جعفری رییس کل محاکم تهران و تورک، سرپرست دادسرای جرائم اقتصادی، معاون اول قوه قضاییه را همراهی می‌کردند.

معاون اول قوه قضاییه در بدو ورود به مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی، در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حاضر شد.

مسعودی مقام بیان کرد: موجودی شعبه ۳۵۳۱ پرونده بود که به ۳۹۸ پرونده کاهش یافته که شامل پرونده‌های مهم است.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: دقت شما حائز اهمیت است و شما جوانان از پس سختی‌ها و دشواری‌ها برمی آیید.

بازدید معاون اول قوه قضاییه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای سپس در شعبه سوم دادگاه ویژه اخلالگران اقتصادی حاضر شد و تاکید کرد که اگر قاضی و وکیل به دنبال احقاق حق باشند، حقی زایل نمی‌گردد.

یکی از مراجعه کنندگان به شعبه خطاب به معاون اول قوه قضاییه گفت: روند تسریع در کار در قوه قضاییه بسیار مناسب است.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای گفت: انشاءالله زودتر کار‌های مردم انجام شود، تا رضایت عموم حاصل گردد.

معاون اول قوه قضاییه در سالن جلسات دادگاه و دفتر مدیریت مجتمع رسیدگی به جرائم اقتصادی حاضر شد و با مشاهده تصاویر مربوط به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای گرانقدر، بیان کرد که از اباعبدالله الحسین (ع) و شهدا مدد بگیریم تا پاسداران خوبی باشیم.

بازدید معاون اول قوه قضاییه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای بیان کرد: اطلاعات و داده‌های آماری باید تکمیل شود.

مسعودی مقام گفت: انفورماتیک باید همکاری کند؛ شعب جدیدی برای شعب ویژه تعیین شده و امکانات فراهم است و باید نیرو‌ها مستقر شوند.

معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: باید موارد لازم هماهنگ شود تا مشکلات مرتبط با امور هرچه سریعتر مرتفع شود.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای در شعبه ۷۵ دادگاه تجدیدنظر حاضر شد و گفت: برای سلامتی خودتان و ارباب رجوع نکات بهداشتی را رعایت کنید. کار شما سختی خاص خود را دارد و همواره به دنبال احقاق حق باشید.

بازدید معاون اول قوه قضاییه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲

معاون اول قوه قضاییه سپس در شعبه ۱۰۶۳ دادگاه کیفری دو حاضر شد و خطاب به یکی از وکلای حاضر در شعبه بیان کرد: ارزش کار شما بسیار بالا است؛ چرا که باید از حق دفاع کنید و انشاءالله خداوند به شما و همه در احقاق حق کمک نماید.

سپس حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای در شعبه ۱۰۶۴ دادگاه کیفری دو حاضر شد.

مسعودی مقام با اشاره به موجودی پرونده‌ها بیان کرد: ۱۷۱۹ فقره پرونده در این شعبه وجود داشته و طی سه ماه، موجودی پرونده‌ها به حدود ۲۵۴ فقره کاهش یافته است.

معاون اول قوه قضاییه از بایگانی دادگاه کیفری ۲، دفتر معاون قضایی دادگستری تهران و شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو بازدید نمود و سپس در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۲ (ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی) حضور یافت.

بازدید معاون اول قوه قضاییه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای در شعبه سوم دادیاری، یازدهم بازپرسی، دوازدهم بازپرسی، ششم بازپرسی و دهم بازپرسی حاضر شد. سپس در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جرائم اقتصادی حاضر شد. در این شعبه مسئول دفتر، ۲ کتاب به معاون اول قوه قضاییه اهدا کرد و حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای تاکید کرد که به طور قطع آن‌ها را مطالعه خواهد کرد.

سرپرست دادسرای جرایم اقتصادی تاکید کرد: رسیدگی به پرونده‌های مسن در دستور کار قرار دارد و کاهش آمار پرونده‌های مسن بسیار مناسب است.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای سپس در شعب هفتم بازپرسی، چهارم بازپرسی، سوم بازپرسی، دوم بازپرسی و اول بازپرسی حاضر شد و از نزدیک در جریان مسائل قرار گرفت.

بازدید معاون اول قوه قضاییه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲

معاون اول قوه قضاییه در دفتر مدیر دفتر ارجاع، دادیار ارجاع دادسرای جرایم اقتصادی، دفتر اظهارنظر دادسرای اقتصادی، دبیرخانه، دادیار اظهار نظر و دفتر سرپرست دادسرا حاضر شد.

معاون اول قوه قضاییه همچنین در جریان بازدید از مجتمع ویژه تخصصی رسیدگی به جرایم اقتصادی، دادسرای جرایم اقتصادی و دادگاه کیفری ۲، با تعدادی از مراجعه کنندگان دیدار و حسب مورد پس از ارائه راهنمایی‌ها و ارشادات لازم، دستورات مقتضی را صادر کرد.

**********************************************

منبع:میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *