رییس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: طی هفته‌های اخیر علی رغم اینکه بازار خودرو آرام شده بود با نوسان نرخ ارز بازار مجدد دچار التهاب شد

بازگشت التهاب به بازار خودرو/ دلار چقدر خودرو را گران کرد؟سعید موتمنی درباره آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: زمانی که نوسان قیمت ارز وجود دارد نمی‌توان سایر بازار‌ها را نیز کنترل کرد.

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه بازار خودرو نیز همانند سایر بازار‌ها تابع نوسانات نرخ ارز است، افزود: از طرفی با توجه به کمبود عرضه افرادی که خودرو در اختیار دارند به دلیل اینکه سقف قیمتی در بازار وجود ندارد بر اساس نوسان قیمت ارز روی خودرو قیمتگذاری می‌کنند.

وی گفت: طی هفته‌های اخیر علی رغم اینکه بازار خودرو آرام شده بود با نوسان نرخ ارز بازار مجدد دچار التهاب شد و قیمت‌ها بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان در خودرو‌های مختلف افزایش یافت.

موتمنی با بیان اینکه بازار نیاز روزانه به خودرو دارد و با توجه به کمبود عرضه دارندگان خودرو قیمت را بالا اعمال می‌کنند، بیان کرد: حتی برخی از نمایندگی‌ها خودرو‌ها را به صورت ویرایشی (کارتکس) با قیمت بالاتر از قیمت بازار عرضه می‌کنند که بر بازار تاثیر می‌گذارد.

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو خاطرنشان با اشاره به صحبت‌های مسولان وزارت صمت مبنی بر اینکه سود تعیین شده برای خودرو نباید بیش از ۱۰ درصد باشد تصریح کرد: هنوز بخشنامه‌ای در این بار‌ها ابلاغ نشده و فقط در حد حرف باقی مانده است.

وی خاطرنشان کرد: تامین نشدن نیاز بازار بیشترین عامل افزایش قیمت‌ها است و خودروساز‌ها نتوانستند به این وظیفه خود عمل کنند.

موتمنی گفت: در بازار خریدار وجود ندارد و به دلیل نوسانات نرخ ارز فروشنده‌ای وجود ندارد و بازار قفل است.

رییس اتحادیه فروشندگان خودرو درباره خودرو‌های خارجی نیز بیان کرد: با نوسانات نرخ ارز قیمت خودرو‌های خارجی نیز از ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

***********************************

منبع:میزان

#صبای عدالت اریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *