کارشناس حوزه انرژی تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین را عاملی برای کاهش قیمت نفت عنوان کرد.

افت قیمت نفت در سایه تشدید جنگ تجاری امریکا و چینرضا مقیمی با اشاره به جنگ اقتصادی چین و آمریکا اظهار کرد: بازار نفت پس از شیوع بیماری کرونا و جنگ نفتی روسیه و عربستان با تنش های فراوانی مواجه شده و قیمت نفت با کاهش همراه بوده، زمزمه های جنگ تجاری میزان آمریکا و چین می تواند قیمت نفت را تحت تاثیر قرار دهد.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: ورود قیمت نفت به کانال ۴۰ دلار نشان از پایان تنش های نفتی در بازار ندارد و با شیوع موج جدید کرونا و کاهش تقاضا با افت دوباره مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش از شیوع بیماری کرونا قیمت نفت حدود ۷۰ تا ۸۰ دلار بود و نوسانات بازار قیمت ها را بین ۵ تا ۷ دلار کاهش می داد اما شیوع بیماری کرونا قیمت را به زیر ۱۰ دلار نیز رساند.

مقیمی بیان کرد: بحث جنگ تجاری میان آمریکا و چین از سال های گذشته مطرح بوده با این وجود در دوره ترامپ روابط دو کشور با تنش های فراوانی همراه بوده است .

این کارشناس حوزه انرژی بیان کرد: آمریکا طی ماه های گذشته قوانین و محدودیت های برای تجارت با چین وضع کرده اما اجرای آن با احتیاطی بیشتری در دستور کار گرفته و هنوز به طور کامل اجرا نشده است.

وی ادامه داد: تقابل تجاری میان آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفتی و چین به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کننده می توان تاثیرات منفی بر بازار جهانی داشته باشد.

مقیمی عنوان کرد: از کاهش قیمت نفت کشور چین به عنوان خریدار بزرگ استقبال خواهد کرد اما آمریکا به دلیل هزینه های گزاف سرمایه گذاری با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد که می‌توان به افزایش بیکاری و رکورد در حوزه انرژی این کشور اشاره کرد.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: شرایط آمریکا برای آغاز جنگ تجاری با آمریکا مساعد نیست و نفت گران قیمت این کشور توان رقابت را با کشورهای حوزه خلیج فارس نخواهد داشت.

****************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *