یک منبع آگاه در کره جنوبی می‌گوید تهران و سئول برای راه اندازی کارگروه تجاری به توافق رسیدند.

توافق ایران و کره جنوبی بر سر ایجاد کارگروه تجارت بشردوستانهیک منبع آگاه در کره جنوبی بامداد امروز یکشنبه، ۱۲ مرداد، اعلام کرد «تهران» و «سئول» در جهت تلاش برای حفظ همکاری‌های دوجانبه در چارچوب معافیت‌های تحریمی آمریکا برای راه اندازی کارگروهی با هدف توسعه تجارت بشردوستانه به توافق رسیدند.
به گزارش «یونهاپ»، یک منبع نزدیک به مذاکرات تهران و سئول مدعی شده که مذاکرات دو کشور در سطح مدیران کل با هدف بررسی منظم چگونگی همسان سازی درخواست ایران برای دارو و تجهیزات پزشکی براساس توانایی صادرکنندگان کره جنوبی، ادامه دارد.
این منبع آگاه در ادامه گفت «طرفین در زمان مذاکرات ویدئو کنفرانسی سطح بالا که هفته قبل برگزار شد، به این توافق رسیدند؛ در این گفت‎وگو‌ها طرف ایرانی تمایل خود را برای خرید چند صد میلیون دلار از محصولات کره جنوبی ابراز کرد.»
نخستین گفت‌وگو‌های کارگروه مذکور در اوایل ماه آینده میلادی (سپتامبر) برگزار خواهد شد.
معاون وزیر خارجه کره جنوبی در امور اقتصادی ریاست نشست مشترک با ایران را برعهده داشت. در نشست مذکور از طرف کره جنوبی، مقام‌های چند وزارت خانه و آژانس تجاری و از طرف ایران، «محمدرضا شانه ساز»، رییس سازمان غذا و داروی ایران و مقام‌های بانک مرکزی حضور داشتند.
به اذعان این خبرگزاری، انتظار می‌رود، روند آزاد سازی دارایی ایران در ۲ بانک کره جنوبی مجموعا به ارزش ۷ میلیارد دلار که از ماه سپتامبر ۲۰۱۹ به دلیل تحریم‌های آمریکا بر واردات نفت ایران توسط سئول بلوکه شده، تسهیل شود.
**********************************************
منبع : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *