یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان به بیان توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا پرداخت.

علیرضا ناطقیان در گفت‌وگو با میزان با آغاز سال تحصیلی به بیان توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا پرداخت و گفت: اولین نکته برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان آموزش به کرونا آموزش به کودکان در خصوص نحوه استفاده مناسب از محلول‌های ضدعفونی کننده است.

وی ضمن اشاره به اینکه دانش آموزان برای پیشگیری از ابتلای کرونا بهتر است از قرض گرفتن وسایل یکدیگر نظیر خودکار، مداد و.. خودداری کنند، متذکر شد: در صورتی که دانش آموزان وسایل همکلاسی‌های خود را قرض گرفتند، حتما باید بلافصله از الکل و مواد صد عفونی استفاده کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه دانش آموزان در زنگ‌های تفریح باید از نزدیک شدن به هم و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی خودداری کنند، تاکید کرد: هر دانش آموزی ضمن مشاهده کوچکترین علائم نظیر سرفه، عطسه، سردرد، تب خفیف، بی حالی و.. در خود و همکلاسی هایشان باید هر چه سریع‌تر مسئولین مدرسه را در جریان دهند تا دانش آموز را از محیط مدرسه خارج کنند و مراکز درمانی ببرند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان اظهار کرد: دانش آموزان در محیط مدرسه حتما باید از ماسک استفاده کنند و از در آوردن آن و همچنین دست زدن به صورت، دهان و بینی بپرهیزند.

وی در خصوص نحوه استاده صحیح دانش آموزان از سرویس‌های بهداشتی مدرسه توضیح داد: دانش آموزان باید علاوه شست‌وشوی منظم دست‌ها از الکل هم استفاده کنند و مسئولین مدارس هم باید مکان‌هایی نظیر دستگیره و پریز برق که دست با آن‌ها زیاد سر و کار دارد و همچنین سایر وسایل داخل سرویس بهداشتی را روزانه در چند نوبت با محلول‌های ضد عفونی کننده تمیز کنند.

ناطقیان درباره خوردن تغذیه در محیط مدرسه افزود: دانش آموزان می‌توانند در محیط مدرسه از مواد غذایی و خوراکی‌ها استفاده کننده و حتما باید آن‌ها از با دست تمیز و ضد عفونی شده میل کنند و در صورتی که آن را از بیرون تهیه کرده اند، محیط بیرونی آن را ضدعفونی کنند.

*************************************************
منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#saaok

 

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *