مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری گفت: در حال حاضر دو سامانه صدور حواله لاستیک ناوگان حمل و نقل و دریافت لاستیک با ارز نیمایی در حال فعالیت‌اند که جدایی این دوسامانه از هم مدیریت را با مشکلاتی روبرو کرده است

داریوش باقرجوان : درخصوص مشکلات متقاضیان دریافت لاستیک دولتی اظهار کرد: مشکلاتی که در مورد حواله لاستیک‌های سنگین مطرح می‌شود ایراد سامانه نیست و مربوط به کمبود لاستیک در سامانه است.

مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری با اشاره به توافقات صورت گرفته با وزارت صمت گفت: براساس این توافقات اگر لاستیک‌های وارداتی در گمرکات وارد سامانه شوند قسمت عمده‌ای از مشکلات متقاضیان این بخش رفع می‌شود.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که درحال حاضر متقاضیان دریافت لاستیک دولتی با ان مواجه هستند این است که هنگام مراجعه برای اخذ حواله برخی از سایز‌ها و برند‌های لاستیک مورد نیاز آن‌ها در سامانه موجود نیست.

باقرجوان تاکید کرد: در کنار سامانه صدور حواله لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی از سوی راهداری یک سامانه دیگر از سوی وزارت صمت برای دریافت لاستیک با ارز نیمایی راه اندازی شده است که جدایی این دوسامانه از هم مدیریت را دچار تعارض می‌کند.

مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری گفت: رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه دربخش اتوبوسی و باری باتوجه به اقتصادی که در این بخش وجود دارد توان تحمل هزینه‌های بالاتر را ندارند واین درحالی است که قیمت ناوگان تا چندین برابر رشد پیدا کرده که باعث رشد چند برابری قیمت قطعات شده و فقط به هزینه‌های لاستیک ختم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه لاستیک خط مقدم نیاز یک وسیله نقلیه است گفت: باید حمایت‌هایی در بخش حمل و نقل که صنعت پشتیبان سایر صنایع است صورت گیرد؛ در بخش حمل و نقل عمومی که نقش مهمی در جابه جایی مسافران نیز دارد باید برای حل مشکلات تلاش کرد.

باقرجوان تصریح کرد: در سال‌های اخیر رانندگان با توافق با عاملان فروش می‌توانستند لاستیک را به صورت اقساطی تهیه کنند، اما با تغییر شرایط امکان پرداخت اقساطی برای رانندگان فراهم نیست.

مدیرکل حمل و نقل سازمان راهداری اظهار کرد: تقاضای ما از وزارت صمت این است که لاستیک‌هایی که تاکنون تامین ارز شدند وارد سامانه شوند و سامانه وزارت صمت نیز با سامانه راهداری در جهت تامین ارز یکپارچه شود و سبدی یکپارچه از لاستیک‌های یارانه‌ای و لاستیک‌های با ارز نیمایی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه باید مشکلات تولیدکنندگان و واردکنندگان نیز درنظر گرفته شود گفت: بخش حمل و نقل صنعت پشتیبان است و نارسایی در این زمینه مشکلاتی را در بخش صنعت و سایز زیربخش‌ها ایجاد می‌کند و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان هماهنگ کننده بخش حمل و نقل عمومی جاده ای، رانندگان و تشکل‌ها صنفی در تلاش است که خدمات به طور شبانه روزی در اختیار مسافران قرار گیرد.

************************************************
منبع : میزان

#صیای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *