تصویری دیده نشده از شهید رکن آبادی و سید حسن نصرالله را به همراه متن پیام دبیر کل حزب الله در پی شهادت این شهید بزرگوار را از نظر می گذرانید.

تصویری دیده نشده از شهید رکن آبادی و سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان را در کنار یکدیگر مشاهده می‌کنید.

دبیر کل حزب الله لبنان در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ و در پی شهادت، شهید رکن آبادی که در حادثه منا به شهادت رسید، پیامی را منتشر کرده بود.

گفتنی است، شهید رکن آبادی از سال ۱۳۸۹ تا اردیبهشت ۱۳۹۳ سفیر ایران در لبنان بود.

تصویری دیده نشده از شهید رکن آبادی و سید حسن نصرالله

متن پیام سید حسن نصرالله به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران و خواهران عزیز

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

سلام و درود بر شما عزیزان حاضر در این محفل مبارک که با عنوان «سفیران مقاومت» و به یادبود دو تن از مردان بزرگ مقاومت، شهید آقایی پور و شهید رکن آبادی گردهم آمده اید.

لازم میدانم از برگزاری این مراسم تشکر کنم. چرا که همیشه باید جانفشانی‌ها، خدمات و دستآورد‌های این مردان بزرگ را به جهانیان یادآوری کرد تا بعنوان الگو و اسوه برای نسل‌های آینده در این مسیر، باقی بمانند.

سالگرد شهادت این دو شهید را به خانواده هایشان و همچنین به همه دوستداران این دو شهید تبریک می‌گویم و از خداوند متعال می‌خواهم به خانواده‌های محترم این شهیدان، صبر بی پایان، اجر و کرامت در دنیا و آخرت عنایت فرماید.

برادران و خواهران

با عنایت به خدمات طولانی و چندین ساله برادرمان، شهید دکتر غضنفر رکن آبادی (رحمت الله علیه) در لبنان و منطقه و بمنظور ادای بخشی از حقی که ایشان بر گردن ما در لبنان دارد، برخود لازم میدانم چند کلمه ای، بیان کنم:

آنچه من از شهید رکن آبادی می‌دانم این است که ایشان مردی مومن، صالح، عالم، فرهیخته، آگاه، وفادار، صاحب بصیرت عمیق و فهم گسترده و دقیق درباره تحولات، چالشها، تهدید‌ها و فرصت‌هایی بود که در لبنان و منطقه با آن مواجه بودیم.

شهید رکن آبادی مردی مخلص، عامل، تلاشگر و مجاهد بود که شبانه روز، خستگی ناپذیر تلاش می‌کرد. او مردی شجاع بود و از مرگ و کشته شدن نمی‌هراسید. در سال‌های آخر خدمتش، خطر کشته شدن در هر لحظه و هر مکانی او را تعقیب می‌کرد. او درد‌ها و آرزو‌های ما را در اعماق وجودش داشت. او مردم لبنان را دوست داشت و مردم لبنان نیز او را دوست داشتند به همین علت هیچ شهر و روستایی در لبنان نبود که شهید رکن آبادی باوجود خطر‌های بسیار از آن بازدید نکرده و با اهل آن دیار دیدار نکرده باشد. به زبان عربی با مردم لبنان سخن میگفت و مردم لبنان، لهجه و سیره کلامی او را دوست داشتند.

شهید رکن آبادی در جایگاه خود بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت، آنچه را که می‌توانست به بهترین نحو انجام داد. او بهترین نماینده نظام جمهوری اسلامی و ثابت قدم در کنار جهاد و مقاومت بود و در این راه آمادگی داشت همه چیز خود را، حتی خون و جان خود را تقدیم کند.

بله! شهید رکن آبادی عاشق شهادت بود و در لبنان انتظار شهادت را می‌کشید. هنگامی که سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت مورد عملیات تروریستی قرار گرفت و تعدادی از برادران و خواهران ما شهید شدند و خون لبنانی و ایرانی در آن مکان درهم آمیخته شد، شهید رکن آبادی نیز نزدیک بود به دست دو عمله تکفیری به فیض شهادت نائل شود، اما خداوند متعال نخواست تا شهید رکن آبادی بدست آن دو عمله تکفیری شهید شود، بلکه خواست خداوند بر این تعلق گرفت که ایشان بدست حاکمان و سرکردگان آن دو عمله تکفیری به شهادت برسد تا انگشت اتهام به دلیل کثرت جرم و جنایت‌های حکام سعودی همواره بسوی آن‌ها باقی بماند.

رکن آبادی دو سال قبل در فاجعه منا به شهادت رسید و نام ایشان در جمع شهدای منا با قوت مطرح شد و شهادت او، معانی، دلالتها، شرایط و ویژگی‌های خاص خود را یافت و همواره انگشت اتهام را بسوی حکام سعودی باقی گذاشت.

از خداوند متعال برای این دو شهید عزیزمان، رکن آبادی و آقایی پور، رحمت و علو درجات و همنشینی با رسول خدا (ص) و اهل بیت اطهارش را مسئلت می‌نمایم و از خداوند می‌خواهم تا شهادت در این مسیر را روزی ما کند.

ان شاءالله

سید حسن نصرالله

سه شنبه ۲۱ ذی الحجه ۱۴۳۸ هجری قمری

مصادف با ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

*************************************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

 

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *