نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

گزارش و کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

در ادامه نمایندگان به بررسی کلیات این طرح پرداختند و موافقان و مخالفان دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

در جریان بررسی این طرح نماینده دولت ضمن مخالفت با این طرح اظهارداشت که این طرح باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد لذا ضرورت دارد این طرح در کمیسیون مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شور‌ها و امورداخلی کشور در مجلس در جریان بررسی این طرح در مجلس بیان داشت: بگذارید افرادی متدین و مدیر و شایسته بیاید و در سطح نامزدی انتخابات شرکت کنند و رای که مردم به آن‌ها می‌دهند، قابل قبول باشد.

محمد حسین قاضی‌زاده هاشمی در جریان بررسی این طرح در مجلس بیان داشت: در صورت تصویب کلیات، این طرح دو شوری خواهد شد و جهت بررسی‌های بیشتر به کمیسیون شورا‌ها ارجاع خواهد شد.

نهایتا نمایندگان با ۱۶۰ رای موافق ۷۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

*****************************************
میزان : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *