کار جهادی دستگاه قضا در خراسان شمالی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی با بیان اینکه نبض فرهنگ هر شهر و استان در دستان نماینده ولی فقیه است که با فکر او حیات و رشد پیدا می‌کند، گفت: امروز حدود ۱۰۰۰ سنگر نماز جمعه در کشور است که هر جمعه به صورت مکتوب و مجازی مردم را به فیض می‌رسانند و این نقش نماز جمعه را بی‌بدیل می‌کند.
 ائمه جماعات و نمایندگان ولی فقیه در سراسر کشور جزو مسئولانی هستند که در بقای نظام شکوهمند اسلامی و گسترش فرهنگ ناب انقلاب نقش به سزایی ایفا می‌کنند. حدود ۱۰۰۰ تریبون نماز جمعه در کشورمان ایران پیام انقلاب را هر جمعه هفته به گوش مردم انقلابی می‌رساند تا درخت انقلاب هر روز بیش از گذشته تنومند و برقرار شود.
تحریریه میزان در سلسله گفت‌وگو‌های خود بنا دارد تا در ارتباط با ائمه جماعات سراسر کشور پای صحبت آن‌ها نشسته و مخاطبان را در جریان عملکرد این قشر مهم در جای جای کشور پرافتخار ایران عزیز قرار دهد.
حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی «نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی» در واپسین روز‌های خدمت خود در این استان در گفت‌وگو با خبرنگار میزان به تشریح اقدامات انجام شده طی سال‌های حضور در این استان پرداخت که با هم می‌خوانیم.
میزان: با سلام و عرض احترام از سوابق حضور خود در استان خراسان شمالی به عنوان نماینده ولی فقیه بفرمایید
یعقوبی: حدود ۹ سال امام جمعه و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بوده‌ام. طی این سال‌ها جوانان را پای کار آوردیم و بسیاری از کسانی که با استعداد بودند عهده دار مسئولیت‌های مختلف در این استان شدند. طی سال‌های گذشته رشد حوزه‌های علمیه از ۸۰۰ نفر به ۲ هزار نفر رسید و چندین حوزه علمیه در این استان ساخته شد، این در حالی است که سطح علمی این حوزه‌ها از رتبه دو به رتبه چهار ارتقا پیدا کرد. از سویی ۵ سال درس خارج فقه برای طلبه‌ها داشتم و با ارتقا علمی و شکوفایی حوزه‌ها مساجد نیز رونق پیدا کرد. طلبه‌ها ماندگار شدند و برای خدمت به روستا‌ها و مناطق محروم رفتند. به شخصه فردی هستم که آرام نمی‌گیرم و همیشه در روستا‌ها و شهر‌ها بازدید می‌کردم. طی این سال‌ها شورای فرهنگ عمومی را در استان خراسان شمالی فعال کردیم و پیشنهادات و گزارشات را می‌شنیدیم و در بسیاری از موارد ترتیب اثر می‌دادیم.
میزان: اقدامات فرهنگی انجام شده در استان خراسان شمالی در زمان تصدی‌گری شما در این استان را چگونه ارزیابی می‌کنید
یعقوبی: طی این سال‌ها دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی به روی مردم باز بود. خیلی از گره‌ها را با یک تلفن برطرف کردیم. مصلی این استان گسترش پیدا کرد و همسرم به عنوان همسنگر در این راه مرا بسیار یاری می‌کرد و تحول خوبی در این استان ایجاد شد.
امام جمعه بجنورد: نبض فرهنگ هر استان در دستان نماینده ولی فقیه است
در سال‌های گذشته تلاش‌های ما در قالب کار‌های مردمی، فرهنگی و عمرانی انجام می‌شد از جمله کمک به مراکز تولیدی استان و دید و بازدید از این مراکز برای تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار‌های سال که اغلب در حوزه اقتصادی به صورت هدفمند نامگذاری می‌شد.
در حمایت از بنگاه‌های تولیدی که به مشکل برخورده بودند قوه قضاییه و ریاست دادگستری استان خراسان شمالی به طور میدانی و جهادی پای کار بود
در حمایت از بنگاه‌های تولیدی که به مشکل برخورده بودند قوه قضاییه و ریاست دادگستری استان خراسان شمالی به طور میدانی و جهادی پای کار بود. در دو بحث منابع طبیعی وارد عمل شدیم و مسکن مهر تکمیل و اقدامات مهمی انجام شد و مردم بسیار خوشحال شدند.
هدف خدمت به نظام و مردم بود. در ارتباط دو سویه با مسئولین استان خراسان شمالی اقدامات میدانی زیادی انجام شد و و اینک که بار سفر از این استان می‌بندم احساس سبکی می‌کنم چرا که برای مردم شریف این استان چیزی کم نگذاشتم.
امام جمعه بجنورد: نبض فرهنگ هر استان در دستان نماینده ولی فقیه است
میزان: در ایام مقابله با کرونا پویش همدلی نقش مهمی در حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از این بحران ایفا کرد این موضوع در استان خراسان شمالی چگونه انجام شده است؟
یعقوبی: استان خراسان شمالی در مواجهه با کرونا جزو استان‌های برتر بود. با کمک مردم، خیرین و نهاد‌های ذی‌ربط به طور تقریبی چندین میلیارد تومان به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا کمک کردیم و در ماه‌های رمضان و محرم بسته‌های حمایتی به درب منازل ارسال می‌شد.
میزان: فعالیت حوزویان و طلبه‌ها را در ایام بحران کرونا چطور ارزیابی می‌کنید؟
یعقوبی: طلبه‌ها و حوزویان در مواجهه با کرونا جزو خط‌شکن‌ها بودند. به ویژه روز‌های اول که کمتر کسی جرئت می‌کرد فوتی‌های کرونایی را غسل بدهد طلبه‌ها پای کار آمدند و آن‌ها را غسل می‌دادند و کم کم این فرهنگ در بین دیگران رواج پیدا کرد. طلبه‌ها در بیمارستان‌ها به عنوان کشیک یا همراه بیمار حضور داشتند و در کنار کادر درمان هر آنچه از دستشان برآمده خدمت کردند و همچنان ادامه دارد. حتی برای بیماران آبمیوه تهیه و با بهانه‌های گوناگون در کنار آنها بودند طی روز‌های مواجهه با بحران کرونا که همچنان نیز ادامه دارد فرهنگ زیبایی در خراسان شمالی شکل گرفت و همکاری طلاب، مردم و کادر بهداشت و درمان بسیار دیدنی بود و برگ زرینی در تاریخ انقلاب درخشید و ماندگار شد.
میزان: در ایام مواجه با ویروس منحوس کرونا نماز جمعه و جماعات در بسیاری از استان‌ها به تعطیلی کشیده شد این موضوع چه تاثیری در روند فعالیت‌های شما در این حوزه داشت؟
یعقوبی: کرونا هرگز باعث تعطیل شدن ارتباط بین مردم و ائمه جماعت نشد. در استان خراسان شمالی فقط در هفته اول نماز جمعه را برگزار نکردیم، اما از هفته دوم «پیام آدینه» یا جایگزین خطبه‌ها را به صورت رسانه‌ای و در فضای مجازی در بستر برنامه‌های تولیدی برگزار کردیم و همچون خطبه‌های واقعی پیام سیاسی و عبادی نماز جمعه را به گوش مردم استان رساندیم؛ و نماز جمعه نماز ولایی است و بدون امر رهبر معظم انقلاب محقق نمی‌شود. در استان‌ها محور نظام و ولایت امام جمعه است و امید مردم به این دفترخانه است. مردم وقتی پای خطبه امام جمعه می‌آیند خود را پای خطبه رهبر معظم می‌بینند، این دیدگاه قابل تقدیر چرا که باعث افزایش اتحاد می‌شود. دل‌ها را نزدیک می‌کند و فرهنگ جامعه را ارتقا می‌دهد. امروز حدود ۱۰۰۰ سنگر نماز جمعه در کشور است که هر جمعه به صورت مکتوب و مجازی مردم را به فیض می‌رسانند و این نقش نماز جمعه را بی بدیل می‌کند. نبض فرهنگ هر شهر در دستان نماینده، ولی فقیه است که با فکر او حیات و رشد پیدا می‌کند.
امام جمعه بجنورد: نبض فرهنگ هر استان در دستان نماینده ولی فقیه است
میزان: اقدام حماقت بار رییس جمهور فرانسه در اهانت به پیامبر اکرم (ص) و مقدسات دین مبین اسلام و پاسخ جهان اسلام برگ برنده دیگری از اتحاد و قدرت امت مسلمان در جهان بود. ارزیابی شما چیست؟
یعقوبی: فرانسه و کشور‌های غربی وقتی می‌بینند امت اسلامی در دنیا رشد کرده و مطرح شده است تلاش می‌کنند این سرعت را کاهش بدهند. آن‌ها آنقدر بی‌عقل و بی‌تدبیر هستند که به پیامبر اسلام ابر مرد عالم بشریت یا به قرآن اهانت می‌کنند که نتیجه آن جز پشیمانی و ضرر برای آن‌ها نیست. رییس جمهور فرانسه در پی اقدام حماقت بار خود پس از مشاهده عکس‌العمل امت اسلامی مجبور به عقب نشینی و پذیرش آن شد. واکنش امت اسلام را در مواجهه با این اتفاق نباید نادیده گرفت جوش و خروشی بین امت اسلام ایجاد شد و غیرت دینی خود را نشان داد.  دشمنان نمی‌توانند قدرت امت اسلام را ببینند که در جهان رشد کرده و دنیا را به سمت خود جذب می‌کند. اتحاد ایجاد می‌کند و جبهه مقاومت را تشکیل می‌دهند. همه این موارد برای نظام استکبار که خود را همه کاره دنیا می‌دانستند خیلی سنگین و گران است. آن‌ها به حساب خودشان با جسارت به مقدسات مسلمین می‌خواهند از این رشد و پیشرفت جلوگیری کنند که هرگز موفق نخواهند شد. نور پیامر اکرم (ص) عالمتاب است و با این حرکات حماقت‌بار دنیای استکبار، هرگز کم‌فروغ نخواهد شد. دشمنان هر چه که بخواهند حرمت پیامبر ما را کم کنند مردم دنیا اعم از مسلمان و غیر مسلمان ارادت بیشتری به مقدسات دین مبین خواهند داشت و در سایه الطاف خداوند کفار خوار و ذلیل خواهند شد.
**************************************************
منبع میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *