شناسایی کمتر از ۷ هزار بیمار جدید ذر شبانه روز اخیر

از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۶۴۲۱ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۵۵۹۱ تن از ایشان وخیم است.

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از یک میلیون و ۱۵۲ هزار تن گذشت.
آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۹ آذر/ شناساییی کمتر از ۷ هزار بیمار جدید در شبانه روز اخیر

دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۴۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۸۲۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۲ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۷۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۳ هزار و ۴۴۸ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۸۷۵ هزار و ۹۴۳ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۵۵۹۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۶ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۷۲۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در تشریح وضعیت در نقاط مختلف کشورمان گفت: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۲۰۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر «نرخ مرگ» در کشورمان ۵.۸ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۴.۲ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۳.۱ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

*************************************************

منبع : تابناک

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *