تعداد قربانیان کرونایی آمریکا، بیش از مجموع کشته شدگان این کشور در جنگ های جهانی اول، جنگ ویتنام و جنگ کره است.

همزمان با نزدیک شدن آمریکا به رقم ۴۰۰ هزار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، چندین ایالت، خبر از شناسایی مواردی از انواع جهش یافته ویروس کووید-۱۹ داده اند.

به گزارش «سی ان ان»، طبق جدیدترین اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا در ۷ روز گذشته، ۱.۵ میلیون مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده است.

در طی ماه گذشته، تعداد موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ که روزانه ثبت می‌شود، از تقریبا ۱۰۱ هزار مورد تا بیش از ۳۰۲ هزار مورد بوده است.

طی  ۷ روز گذشته، موارد جدید روزانه به طور میانگین حدود ۲۱۸ هزار نفر بوده است.

«آمش آدالجا»، متخصص بیماری‌های عفونی، می‎گوید «این ویروس خود را در جمعیت انسانی تثبیت کرده است و هیچ جایی نخواهد رفت؛ تا زمانی که از آستانه ایمنی گله‌ ای عبور نکنیم، شاهد انتقال زیادی خواهیم بود.»

بر اساس اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۹۸ هزار ۸۷۹ نفر در آمریکا بر اثر ویروس کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

همچنین این کشور از لحاظ تعداد مبتلایان روز دوشنبه از مرز ۲۴ میلیون مورد گذشت.

بر اساس تجزیه و تحلیل سی ان ان از داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از نیمی یعنی ۶۰ درصد از کل موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا از روز انتخابات به بعد گزارش شده است.

همچنین بر اساس داده‌های جانز هاپکینز و پروژه‌های رهگیری کووید-۱۹، کالیفرنیا که مرکز فعلی همه گیری در آمریکا به حساب می‌آید، روز دوشنبه به نخستین ایالتی بدل شد که بیش از ۳ میلیون مورد ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده است.

تعداد مبتلایان تنها در ۲ ماه گذشته بیش از ۳ برابر شده است.

شمار کسانی که در آمریکا بر اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند، بیش از مجموع کشته شدگان آمریکا در جنگ جهانی اول، جنگ ویتنام و جنگ کره است و یا تقریبا با تعداد کل کشته شدگان آمریکا در جنگ جهانی دوم برابر است.

تلفات کرونایی آمریکا همچنین بالاتر از دیگر کشور‌هاست.

اکنون چندین ایالت آمریکا موارد ابتلا به نوع جهش یافته کووید-۱۹ را که برای نخستین بار در انگلیس کشف شده، گزارش کرده اند.

مقام‎های بهداشت ایالتی اعلام کردند که نوع جهش یافته کووید-۱۹ به طور فزاینده‌ای در چندین منطقه در سراسر کالیفرنیا شناسایی شده است.

به گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، ۱۲۲ مورد ابتلا به ویروس کووید-۱۹ جهش یافته شناسایی شده در انگلیس، در ۲۰ ایالت ثبت شده است.

بر اساس آمارها، در حال حاضر بیش از ۱۲۳ هزار آمریکایی مبتلا این ویروس در سراسر کشور بستری هستند.

با توجه به آمارها، این بیش از ۲ برابر اوج میزان بستری در فصل بهار است.

موسسه سنجش و ارزیابی بهداشت دانشگاه واشنگتن پیش بینی کرده است که بیمارستان‌های بسیاری از ایالت‌ها در ۴ هفته آینده تحت فشار شدیدی خواهند بود.

*******************************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *