مشکلات موجود در روند احداث یک واحد تولیدی که با ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شخصی در سیرجان احداث و در ادامه کار خود با مشکلاتی مواجه شده و در آستانه فسخ قرارداد بود، با تدابیر قضایی و با صرف ۳۰ دقیقه زمان برای بررسی تخصصی راهکار‌های موجود رفع شد.

یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید استان کرمان با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی کنونی باید بر مبنای منافع ملی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حمایت از تولید اقدام کرد، گفت: حمایت قضایی برای رفع موانع تولید با نگاه حمایت از سرمایه گذاران و تسهیل روند تولید انجام می‌شود؛ زیرا در بسیاری از موارد با حمایت از سرمایه گذاران داخلی نیاز کشور به جذب سرمایه گذاران خارجی رفع می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: دستگاه قضایی در برخورد با افرادی که با عنوان سرمایه گذار به دنبال سوء استفاده از منابع بانکی و دریافت اراضی دولتی به بهانه راه اندازی واحد‌های تولیدی هستند با جدیت و به صورت قانونی برخورد می‌کند و در ادامه از سرمایه گذاران پاکدست و قانونمند که به دلیل شرایط کنونی با مشکل مواجه شده اند، حمایت جدی و قانونی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از واحد‌های تولیدی و تاکید بر تامین نیاز‌های صنایع، شهرداری‌ها و ادارات از تولیدات داخلی به نحوی دنبال می‌شود که کیفیت کالا‌های تولیدی داخلی در فضای رقابتی همواره ارتقاء یابد.

موحد با تاکید بر اینکه رقابت در بازار موضوع مهمی است، گفت: واحد‌های تولیدی باید با تولید کالا‌های مناسب و با قیمت‌های رقابتی زمینه‌ای را فراهم کنند که با نگاه صرفه و صلاح، خرید مورد نیاز صنایع و واحد‌های مصرف کننده از تولیدات داخل استان کرمان تامین شود.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از صنایع تولیدی از دولت طلبکار هستند، اظهار کرد: لازم است که در زمینه پرداخت این بدهی‌ها تدابیر لازم اتخاذ شود؛ زیرا با هر گونه تاخیر در پرداخت این بدهی ها، واحد‌های تولیدی در پرداخت بدهی‌های خود به سازمان‌های دولتی با مشکل مواجه می‌شوند و با گذشت زمان این بدهی‌ها مشمول خسارت و جریمه تاخیر می‌شود.

در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید استان کرمان مشکلات یک واحد تولیدی در زمینه تولید لوله‌های پلی اتیلن مطرح و رسیدگی به آن به پس از انجام بررسی‌های تخصصی موکول شد.

مشکلات موجود در روند احداث یک واحد تولیدی که با ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شخصی در سیرجان احداث و در ادامه کار خود با مشکلاتی مواجه شده و در آستانه فسخ قرارداد بود، با تدابیر قضایی و با صرف ۳۰ دقیقه زمان برای بررسی تخصصی راهکار‌های موجود رفع شد.

همچنین مشکلات سه واحد تولیدی کرمان در حوزه بیمه و مطالبات دولتی بررسی شد.

موحد دراین باره گفت: سرمایه گذار این واحد تولیدی متعهد شده تا پایان سال جاری نسبت به نصب تجهیزات و راه اندازی آن اقدام کند.

در این نشست همچنین مشکلات قضایی یک واحد تولیدی تجهیزات پارک‌ها و فضای سبز در حوزه قضایی، بیمه‌ای و مطالبات از دستگاه‌های دولتی بررسی و راهکار‌هایی برای رفع آن‌ها اندیشیده شد.

***************************************************
منبع : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *