وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آنچه آقای بایدن باید انجام بدهد این است که کل تعهداتی که آمریکا از آن خارج شده است را به آن بر گردد و تحریم‌ها را رفع کند در این صورت ایران هم همه تعهدات خودش را بر می‌گرداند.

 محمد جواد ظریف در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: آنچه که آقای بایدن باید انجام بدهد این است که کل تعهداتی که آمریکا از آن خارج شده است را به آن بر گردد و تحریم‌ها را رفع کند در این صورت ایران هم همه تعهدات خودش را بر می‌گرداند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ما به کره ای‌ها گفتیم که پول بانک مرکزی صرف غذا و داروی مردم می‌شود و شما به دستور آمریکا غذا و داروی مردم ایران را نگه داشته‌اید بدانید این موضوع در آینده در مورد نحوه نگرش مردم ایران به کره تاثیر خواهد گذاشت و آنکه بازنده این بازی خواهد بود کره جنوبی است چرا که مردم ما این رفتار را به دقت رصد می‌کنند.

وی بیان داشت: املای نوشته نشده غلط ندارد. آقایانی که می‌گویند ما این توافق را نخواندیم بیایند دو صفحه توافق خود را نشان بدهند.

ظریف گفت: توافق یعنی نه آنچه شما می‌خواهید و نه آنچه طرف مقابل می‌خواهد در غیر این صورت می‌شود تسلیم و لذا دوستان ما اگر بخواهند چنین توافقی انجام دهند باید خیلی زحمت بکشند و اگر روزی از این بهتر را نوشتند بنده در مقابل آن‌ها تعظیم می‌کنم و برای خدمتی که به مردم ایران کردند تشکر خواهم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه بایدن باید شرایط را به قبل از دوران منحوس ترامپ برگرداند ادامه داد: آنچه ما باید انجام بدهیم صریح اعلام کرده‌ایم و یک دستگاه ناظر به اسم سازمان انرژی اتمی داریم. گفتیم به محض آنکه آمریکا تعهدات خودش را انجام داد و ما نتیجه آن را دیدیم ما هم به تعهدات خودمان عمل خواهیم کرد این حرف را بالاترین سطح مقام کشور یعنی مقام معظم رهبری گفته‌اند و دیگر حجت را برای کل دنیا تمام کردند که بدانند ایران به تعهدات خودش پایبند است. ما دنبال کاغذ بازی نیستیم بلکه دنبال اقدام هستیم.

وی افزود: سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که پول ایران در کره جنوبی آماده است و حتی سازمان ملل متحد نتوانسته آن را به نیویورک منتقل کند برای اینکه سهمیه ایران را تحویل بگیرد

ظریف گفت: اگر آن‌ها تحریم‌ها را بردارند و اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل کنند ما هم به تعهدات خودمان عمل می‌کنیم. ما برای اجرای تعهدات دیگران به آن‌ها باج نخواهیم داد و دنبال باج گیری از کسی هم نیستیم

*****************************************************

منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

 

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *