رضا مسعودی‌فر، قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از افتتاح سامانه مشارکت نهاد‌های مردمی با قوه قضاییه خبر داد و گفت: این سامانه در اجرای دستور العمل رییس قوه قضاییه مبنی بر مشارکت و تعامل نهاد‌های مردمی با قوه قضاییه صورت گرفته است و خوشبختانه این دستور العمل ظرفیت‌های زیادی برای مشارکت نهاد‌های مردمی ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از محور‌های اساسی سامانه مشارکت‌های نهاد‌های مردمی با قوه قضاییه همکاری  این نهادها با قوه عدلیه است، گفت: در دوره جدید مدیریت قوه قضاییه برموضوع استفاده از ظرفیت های نهادهای مردمی تأکید شده است به همین رو سامانه‌ای ایجاد شده است که نهاد‌های مردمی که تمایل دارند با قوه قضاییه همکاری داشته باشند در این سامانه ثبت نام می‌کنند.
قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه این سامانه با سامانه سجام متفاوت است، گفت: سامانه سجام عمده کار وهدف آن اعلام مرحله قبل از وقوع جرم بود، ولی این سامانه در اجرای این دستورالعمل ایجاد شده است. سامانه mosharekat.eadll.ir به صورت برخط برای ثبت اطلاعات نهاد‌های مردمی و اینکه چگونه این نهاد‌ها می‌توانند با قوه قضاییه همکاری انجام دهند شکل گرفته است همانطور که مطلع هستید  ۲۴ هزار نهاد مردمی فقط در وزارت کشور ثبت شده است.تعداد زیادی نهاد‌های مردمی  درکشور وجود دارد.این سامانه یک بانک اطلاعاتی قوی است و نهاد‌های مردمی که می‌خواهند با قوه قضاییه همکاری داشته باشند به آن مراجعه می‌کنند. این سامانه حوزه های گوناگونی مانند سیاست گذاری قضایی، پیشگیری از وقوع جرم، صلح و سازش و نظارت بر قوانین را در بر می‌گیرد.
مسعودی فر در ادامه با بیان اینکه اقدامات خاصی برای کاهش سرقت‌ها داشته‌ایم، گفت: محل‌هایی که خرید و فروش کالا‌های دست دوم بوده است را رصد و کنترل می‌کنیم و این موضوع نقش مهمی در کاهش سرقت‌ها داشته است.
**********************************************************
منبع : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *