عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: مقاومت یعنی پیشرفت در شرایط فشار و در شرایط مخالفت نیرو‌هایی که مخالف انقلاب هستند و در آستانه پیروزی چهل و دومین سال پیروزی انقلاب، نتایج آن را به جهانیان عرضه می‌کنیم.

ابوالفضل ظهره‌وند درخصوص رونمایی از دستاورد ارتباط کوانتومی در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم؛ چهل و دو سالی که همواره با فشار‌های مختلف مخالفان انقلاب در داخل و محیط بین‌الملل توأم بوده است.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا ادامه داد: این یک نوع مقاومت است. زمانی که رهبر حکیم انقلاب به مقاومت فعال اشاره می‌کنند، مفهوم آن این است که ضمن اینکه موقعیت و موضع خود را حفظ می‌کنیم، در رویارویی با فشارها، پیشرفت هم صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: ایستایی معنا ندارد؛ مقاومت یعنی پیشرفت در شرایط فشار و در شرایط مخالفت نیرو‌هایی که مخالف انقلاب هستند. مقاومت یعنی می‌توانیم استقلال استراتژیکی خود را به منصه ظهور برسانیم و نشان بدهیم که دارای اراده استراتژیک و مدیریت آن هستیم؛ مدیریت استراتژیک یعنی در هر عرصه‌ای که خواستی و نیاز دیدیم، به آن وارد می‌شویم.

ظهره‌وند با بیان اینکه یکی از آن‌ها عرصه علوم فیزیک، هسته‌ای و دفاعی است که همه آن‌ها را در آستانه پیروزی چهل و دومین سال پیروزی انقلاب، نتایج آن را به جهانیان عرضه می‌کنیم، اضافه کرد: این نشان دهنده مقاومت فعالی است که ما پرچمدار آن در منطقه و جهان هستیم.

عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته‌ای تصریح کرد: کوانتوم و فیزیک کوانتومی جزو حوزه‌های علومی است که مربوط به قرن ۲۱ است و آینده علوم در این حوزه قرار خواهد گرفت؛ بنابراین این که ما توانستیم جزو ۵-۶ کشوری باشیم که در این رشته گام برمی‌داریم، بسیار خوب و مثبت است. جزو ظرفیت‌های خوب برای انقلاب اسلامی است که ما می‌توانیم براساس آن مدعی باشیم که انقلابی هستیم. انقلابی بودن یعنی قرار گرفتن در لبه مرز در علوم جدید و پیشتاز بودن در این عرصه و تمامی عرصه‌ها.

ظهره‌وند در پایان یادآور شد: انقلابی بودن یعنی پیشتاز بودن و پیش‌آهنگ بودن در حوزه علوم. این نشانه کارآمدی تفکر انقلاب و وجود بستر‌های مناسب و مساعد در حوزه تفکر انقلاب است. ما باید انتظار داشته باشیم که ان‌شاءالله اخبار بیشتر و جدیدتری در حوزه‌های مختلف بشنویم و شاهد باشیم.

********************************************************
منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *