در پی درخواست رئیس سازمان زندان‌ها و موافقت رئیس قوه قضاییه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری‌های سراسر کشور با حضور در زندان ها، به پرونده‌های زندانیان رسیدگی می‌کنند.

در پی درخواست محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و موافقت رئیس قوه قضاییه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری‌های سراسر کشور با حضور در زندان ها، به پرونده‌های زندانیان رسیدگی می‌کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در راستای تحول در زندان‌های کشور و دستیابی مطلوب و سریع به اهداف شناسایی شده در برنامه تحول قضایی و استفاده از ظرفیت‌های درون قوه قضاییه، با موافقت رئیس قوه قضاییه، طرح حضور داوطلبانه قضات برای رسیدگی به امور زندانیان از دیروز در زندان‌های کشور به اجرا درآمد.

وی افزود: در این طرح که با هدف معاضدت قضایی به مددجویان نیازمند و رصد و پایش احکام صادره جهت اصلاح مجرمان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه و شناسایی مددجویان مستعد و مستحق ارفاقات قانونی انجام می‌شود، پرونده زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
حضور داوطلبانه قضات دادگستری در زندان‌ها برای رسیدگی به امور زندانیان
حضور داوطلبانه قضات دادگستری در زندان‌ها برای رسیدگی به امور زندانیان
حاج محمدی همچنین با ابلاغ شیوه نامه چگونگی مشارکت داوطلبانه قضات و کارمندان دادگستری در رسیدگی به امور زندانیان، شرایط حضور گسترده قضات را در زندان‌ها فراهم کرد.

از جمله نکات برجسته در این شیوه نامه، موضوع جهادی بودن و حضور داوطلبانه قضات است که برای اولین بار در زندان‌های کشور رخ می‌دهد.

***************************************************
منبع : میزان
#صبای عدالت آریانا
#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *