به گفته یکی از تکنسین های اورژانس تهران، فوت مجروحان تصادفی ارتباطی با دیررسیدن اورژانس ندارد و معمولان افرادی که وضعیت وخیم دارند، قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می دهند.

بر اساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی، بیشتر فوتیان تصادفات، در راه بیمارستان و یا در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند و کمتر پیش می‌آید که افراد در محل حادثه کشته شوند که این مسئله می‌تواند به خاطر دیر رسیدن آمبولانس به محل حادثه باشد.

البته  رییس سازمان اورژانس کشور در صحبتی اعلام کرد آمبولانس در سریع‌ترین زمان ممکن به محل حادثه می‌رسد و نمی‌توان گفت علت مرگ بیماران تصادفی، دیر رسیدن اورژانس است.

سید یحیی هاشمی در گفت‌وگو با میزان گفت: پزشکان و متخصص طب اورژانس معتقدند افرادی که در تصادفات دچار صدمه‌های بسیار جدی می‌شوند، در مراحل پیش از بیمارستان فوت می‌کنند.

وی افزود: تروما و ضربه‌های شدید به سر و قفسه سینه بسیار جدی هستند و اگر فرد صدمه جدی دیده باشد، حتی در بیمارستان نیز نمی‌توان جانشان را نجات داد.

این تکنیسین اورژانس تهران ادامه داد: واقعیت این است که اکثر افرادی که دچار صدمات جدی می‌شوند، حتی اگر آمبولانس همان لحظه هم به محل حادثه برسد، احتمال زنده ماندنشان بسیار کم است و نمی‌توان این مسئله به اورژانس نسبت داد.

این سرپرست یکی از مناطق استان تهران بیان کرد: اورژانس جان بسیاری از شهروندان را نجات می‌دهد و اگر قرارباشد تعداد فوتی‌ها را بشمارند باید تعداد نجات یافتگان را نیز شمارش کنند.

هاشمی اظهار کرد: در حال حاضر اورژانس تکنسین‌های باسواد و تجهیزات به روزی دارد و ما تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان می‌کنیم.

*****************************************************************
منبع : میزان

#صبای عدالت آریانا

#SAAOK

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *