رئیس دیوان عدالت اداری از افتتاح سامانه‌های رایانه‌ای این دیوان با هدف تسهیل امور مردم خبر داد و گفت: این سامانه‌ها موارد گوناگونی از جمله ثبت دادخواست‌ها و درخواست‌ها و پیگیری‌های پرونده‌ها همچنین درگاهی برای حمایت از تولید و سامانه جستجوی طبقه بندی آرای هیات عمومی و سامانه رای صحیح را در برمی گیرد.
 آیین بهره برداری از سامانه‌های رایانه‌ای دیوان عدالت اداری امروز صبح با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و معاونانش برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مصدق با بیان اینکه در اجرای سند تحول قضایی یکی از برنامه‌های بسیار مهم هوشمندسازی قوه قضاییه است گفت: دیوان عدالت اداری نیز در اجرای سند تحول برنامه‌های هوشمندسازی را در دستور کار خود قرار داده است. برنامه‌هایی که از قبل بوده آن‌ها را به روزرسانی می‌کند و برنامه‌های تأسیسی و جدید را امروز اعلام می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم برکات این تحولات را در آینده مشاهده خواهند کرد، ادامه داد: چند سامانه امروز افتتاح می‌شود که یکی از آن‌ها که از قبل هم بود و امروز تکمیل می‌شود موضوع دادخواست‌ها و درخواست‌هایی است که مردم از دیوان عدالت اداری دارند. برای تسهیل امور مردم و اینکه به دیوان عدالت اداری به صورت حضوری مراجعه نکنند سامانه طراحی شده و می‌توانند در منزل درخواست‌ها و دادخواست‌های مربوط به شعب بدوی، تجدید نظر، اجرای احکام، درخواست ماده ۷۹ و مواردی از این قبیل را مطرح کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: پس از آن از طریق سیستم و از طریق پیامک مطلع خواهند شد که خواسته آن‌ها در کدام شعبه مطرح رسیدگی است، چه زمانی شعبه بدوی، چه زمانی شعبه تجدیدنظر و نهایتاً کاملاً مطلع خواهند بود که درخواست آن‌ها در چه مرحله‌ای است؟

حجت السلام والمسلمین مصدق افزود: سامانه دوم که امروز باتوجه به شعار سال افتتاح می‌شود درگاهی با عنوان حمایت از تولید، مانع‌زدایی و پشتیبانی است. از روزی که کارم را دیوان شروع کردم بر این موضوع تاکید کردم که پرونده‌های مربوط به تولید در دیوان عدالت شناسایی شود و در اولویت قرار گیرد.

وی بیان داشت: شورایی در دیوان عدالت اداری با عنوان شورای حمایت از تولید و رفع موانع تشکیل شد و یکی از وظایف اصلی این شورا این است که پرونده‌های مرتبط با حمایت از تولید و رفع موانع را شناسایی و خارج از نوبت رسیدگی کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: سامانه سوم که امروز افتتاح می‌شود سامانه جستجوی طبقه‌بندی آرای هیأت عمومی است. این سامانه هم برای همکاران قضایی ما و هم برای حقوقدانان جامعه و آن‌هایی که بحث پژوهشی و تحقیقاتی دارند موضوع بسیار مهمی است و حقوقدانان در هر کجا می‌توانند از این سیستم استفاده کنند.

حجت السلام والمسلمین مصدق اضافه کرد: سامانه بعدی هم آرای صحیح است که با تکمیل این رای صحیح در حقیقت به اتقان آرا در دیوان عدالت اداری و هم مشکلات مردم رفع خواهد شد.

وی تاکید کرد: دیوان عدالت اداری همه اقداماتش را با پشتیبانی علمی و تحقیقی انجام  می دهد و هر کاری که انجام می‌دهیم باید سند پشتیبان علمی، تحقیقاتی و پژوهشی داشته باشد. بنابراین برنامه‌ریزی‌های میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت را با همکاری قضات مجرب در مجموعه دیوان عدالت اداری انجام دادیم و تا پایان سال اقداماتی که در خصوص شعار سال یعنی حمایت از تولید و رفع موانع صورت گرفته است را گزارش خواهیم داد.

منبع : میزان

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *