رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در حال حاضر یک مستأجر هیچ پشت‌وپناه مشخصی در کشور ندارد و بنگاه‌ها هر طور که دلشان می‌خواهد با مستأجران قرارداد می‌بندند.

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به حل مشکلات اجاره‌نشین‌ها که قریب‌به‌اتفاق آنها آبرومندانه زندگی می‌کنند، گفت: ما باید در بحث اجاره مسکن به یک ساختار مشخصی در کشور دست پیدا کنیم.
وی افزود: قرار بود دولت گذشته در زمینه اجاره مسکن در شرایط کرونایی بیاید و یک سقفی را برای آن تعیین کند که یعنی قیمت اجاره مسکن در مراکز استان و شهرستان‌ها اجازه افزایش محدود داشته باشند که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از افزایش بی‌نهایت اجاره مسکن جلوگیری شود، تصریح کرد: قرار بود در تهران ۲۵ درصد و مراکز استان‌ها ۲۰ درصد اجاره مسکن افزایش پیدا کند که البته در شرایط فعلی این اتفاق رخ نداده است.
رضایی کوچی اظهار داشت: به اعتقاد بنده این مسئله باید به درستی رعایت شود و دستگاه‌های نظارتی باید در این بخش حضور پررنگ‌تری داشته باشند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در حال حاضر یک مستاجر هیچ پشت و پناه مشخصی در کشور ندارد و بنگاه‌ها هرجور که دلشان می‌خواهد با مستاجران قرارداد می‌بندند.
رضایی‌کوچی تأکید کرد: البته با عزم و اراده‌ای که از دولت سیزدهم در تولید مسکن سراغ داریم حتما می‌توانیم به این مشکل غلبه کنیم به شرطی که مسئولین به این موضوع اهمیت بدهند.

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *