تنها ۳ بیمار دیگر جان باختند 

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۴۹ میلیون و ۲۶۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۸۳۶ تن از ایشان وخیم است.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۵۷۷ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۸۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۳۱۸ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۴۹ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۷۵ دوز واکسن در ایران که ۶۵ هزار و ۶۲ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۸۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۲۱۹ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۱۹۲ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۱۰ هزار و ۶۹۸ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۸۳۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۱ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۳۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۳ درصد است.

#صبای عدالت آریانا

#saaok

منبع : میزان

 

توسط ariana20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *