مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی برکنار شد

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی در پی گزارش تخلف در واردات نهاده‌های دامی توسط سازمان بازرسی و دستور پیگیری از سوی روسای قوه قضاییه و قوه مجریه برکنار شد.

در پی گزارش سازمان بازرسی و دستور پیگیری از سوی روسای قوه قضاییه و قوه مجریه مبنی بر بررسی تخلف در واردات نهاده‌های دامی، مدیر عامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی برکنار شد وطی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی محمدعلی نیکبخت به سمت سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی منصوب شد.

چند روز قبل بود که حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه سلسله نشست های تخصصی قوه قضائیه که به موضوع حذف و اصلاح بسترهای فساد زا اختصاص داشت با اشاره به گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور پیرامون تخلفات متعدد رخ داده در زمینه واردات نهاده‌های دامی گفته بود آنطور که سازمان بازرسی گزارش داده، تعداد قابل توجهی از افراد با استناد به اعلام ورود نهاده‌های دامی به بندر و ثبت آن در سامانه بازارگاه، اقدام به واریز وجه برای خرید کالا و ترخیص و دریافت آن ظرف یک تا چند هفته بعد کردند در حالیکه اساسا نهاده‌ای وارد کشور نشده بود و در نهایت هم هیچگونه کالایی به دست مردم نرسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه با اشاره به نامه‌نگاری برخی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با بانک مرکزی در جریان امور مربوط به واردات این محموله اعلام کرد طی نامه‌ای از بانک مرکزی خواسته شده بود که دلار بابت کالایی که وارد شده در اختیار شرکت خصوصی مورد اشاره قرار دهد درحالی‌که اساساً هیچگونه کالایی وارد کشور نشده بود.

همچنین رئیس قوه قضاییه واگذاری ۴۹ درصد از سهام شرکت خصوصی مذکور به سازمان تعاونی روستایی را از دیگر تخلفات صورت گرفته در جریان واردات اخیر محموله نهاده‌های دامی عنوان کرد.

در ادامه رئیس قوه قضاییه از سازمان بازرسی درخواست کرد که موضوع تخلفات صورت گرفته در زمینه واردات نهاده‌های دامی را با فوریت و جدیت پیگیری کند.

رئیس جمهور نیز دو روز قبل به معاون اول و وزیر اطلاعات ماموریت داد به سرعت موضوع را بررسی و نتیجه آن را گزارش کنند.

توسط ariana20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *