حمایت عملی قوه قضاییه از مددجویان کمیته امداد؛

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: صادرات فرش با ثبت بین‌المللی علامت تجاری «احسان» ۷۰ درصد افزایش یافت

بابایی

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با ثبت علامت تجاری احسان صادرات فرش با این علامت تجاری بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

_ حسن بابایی در حاشیه مجمع عمومی وایپو در ژنو سوئیس اظهار کرد: پس از نشست مجمع عمومی وایپو نمایشگاه فرش‌های ایرانی در حاشیه این اجلاس برگزار شد که حدود ۲۰۰ نفر از دیپلمات‌ها و هیئت‌های نمایندگی کشورهای مختلف در این مراسم حضور داشتند.

وی افزود: در دوران تحول و تعالی و ریاست حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در قوه قضاییه این آمادگی وجود دارد که دستگاه قضا با جدیت ورود کرده و زمینه صادرات محصولات مختلف مخصوصا محصولات دانش بنیان را فراهم کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در مجمع عمومی وایپو فرصتی فراهم شد که با حضور هیئت‌های دیپلماتیک و نمایندگان حاضر در سازمان وایپو از فرش نفیس دستباف هنرمندان ایرانی توسط مدیرکل وایپو و اسماعیل بقایی هامانه سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو رونمایی شود.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، فعالان اقتصادی، صنعتی و هنرمندان است تا بتوانیم با ثبت علائم، نشانه‌های جغرافیایی و طرح‌ها زمینه حضور کشور ایران را در بازارهای بین‌المللی فراهم کنیم.

بابایی بیان کرد: امروز با ثبت علامت تجاری احسان برای فرش ایرانی زمینه حضور این فرش که توسط مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) بافته می‌شود در بازارهای جهانی فراهم شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با ثبت علامت تجاری احسان برای فرش ایرانی صادرات این محصول بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: ثبت علامت احسان در مرکز ثبت علائم مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام شده است.

بابایی در ادامه گفت: امروز فرصتی فراهم شد تا زمینه حضور فرش‌های ایرانی در بازار‌های بین المللی را فراهم کنیم و اولین جلسه این همایش پس از دو دهه برگزار شد.

وی اظهار کرد: در دوران تحول و تعالی این آمادگی در قوه قضاییه وجود دارد که ثبت علائم و اختراعات برای شرکت‌های دانش بنیان، طرح‌های ابتکاری خلاقانه و نوآورانه فراهم شود تا محصولات ایرانی در بازارهای جهانی به فروش برسند.

بابایی در ادامه گفت: در حال حاضر عضو کنوانسیون‌های مادرید و لیسبون هستیم بنابراین این پتانسیل در کشور ایران وجود دارد که با ثبت بین المللی علائم زمینه حضور را در کشورهای مختلف فراهم کند.

توسط ariana20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *