رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: باید از تشکیل دعاوی کذب در دادگاه‌ها و هیئت‌های داوری با ترفندهای متنوع سوء استفاده‌گران جلوگیری کرد‌.

خبرگزاری میزان – حسن بابایی به صورت سرزده از اداره ثبت اسناد و املاک «کن» در تهران بازدید کرد.

در این بازدید که برخی از معاونان و مدیران کل ستادی نیز وی را همراهی می کردند و حدود سه ساعت به طول انجامید، همه بخش ها و فرآیندهای این اداره مورد بررسی قرار گرفت و چندین پرونده مستقیماً از سوی رئیس سازمان رسیدگی و تذکرات و توصیه های لازم جهت افزایش کمی و کیفی رسیدگی ها و خدمت به مردم ارائه شد.

گفت و گوی مستقیم با مردم و کسب اطلاع از روند ارائه خدمات، بررسی مستقیم پرونده های قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، بررسی وضعیت نقشه های کاداستری و بایگانی، ارائه دستورات لازم در خصوص رفع مسائل و مشکلات ساختمانی و زیربنایی و پیگیری روند حذف گردش فیزیکی پرونده ها از دیگر مواردی بود که در این بازدید از پیش اعلام نشده انجام گرفت.

رئیس سازمان ثبت در جمع کارکنان این واحد ثبتی نیز با اعلام تلاش گسترده سازمان برای الکترونیکی کردن ۱۰۰ درصد فرآیندها در آینده نزدیک، از کاهش حجم وسیع فعالیت این ادارات و سازماندهی مناسب تر نیروی انسانی در آینده نزدیک خبر داد و با تقدیر از تلاش های کارکنان این واحد ثبتی که از نظر تعداد پرونده های موجود با یک استان نیز برابری می کند افزود: گلایه های به حق مردم را با آرامش و وجدان کاری پاسخ دهید و مشکلات ناشی از خلاء های قانونی و یا مرتبط با سایر دستگاهها را با مکاتبات و پیگیری های جدی به سرانجام برسانید.

جلوگیری از تشکیل دعاوی کذب در دادگاهها و هیئت های داوری با ترفندهای متنوع سوء استفاده گران، حفظ و تقویت سلامت کاری و از بین بردن زمینه های ایجاد فساد از دیگر تأکیدات حسن بابایی در جمع کارکنان این واحد ثبتی بود.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *