روشنگری درخصوص اغتشاشات و نقش مخرب برخی کشورها، برخی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های فارسی زبان ضدایرانی

معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر می‌گوید که با نمایندگان حدود ۱۰۰ کشور در نیویورک به صورت جمعی و فردی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

خبرگزاری میزان – «کاظم غریب آبادی»، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر با بیان این که با نمایندگان حدود ۱۰۰ کشور در نیویورک به صورت جمعی و فردی دیدار و گفت‌وگو کرده است، گفت: ضمن روشنگری لازم و ارائه روایت صحیح از اغتشاشات، حساسیت مناسبی نیز در میان کشورها در مورد نقش مخرب برخی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی در جریان اغتشاشات ایجاد شد.

وی در جمع خبرنگاران رسانه‌های ایرانی در نیویورک، درباره دیدارها و نشست‌های خود اظهار کرد: در طول سه روز کاری در نیویورک، با نمایندگان بیش از ۸۰ کشور به صورت گروهی شامل کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و گروه دوستان منشور ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کردم.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران افزود: همچنین با بیش از ده‌ها سفیر و نمایندگان دائم کشورهای مختلف و رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل نیز دیدار و گفت‌وگو داشتم.

 تمرکز ویژه بر روشنگری صحیح و واقعی درباره تحولات

 معاون امور بین الملل قوه قضائیه تصریح کرد: ما در این گفت‌وگوها تمرکز ویژه ای بر روشنگری صحیح و واقعی در مورد تحولات و آن چه برخی از کشورهای غربی و آمریکا از آن تحت عنوان تجمعات مسالمت آمیز نام می‌برند، داشتیم تا تصویری صحیح را ارائه نماییم.

«غریب آبادی» درباره محورهای این گفت‌وگوها اظهار داشت: موضوعات و محورهای مختلفی را در این نشست‌ها به صورت مستند و با ارائه دلایل منطقی، مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

به چالش کشیدن سکوت و مواضع کشورهای غربی و آمریکا

  وی تصریح کرد: در این نشست‌ها، نقش حمایتی برخی کشورها از اغتشاشات و مواضع سیاسی برخی مکانیسم‌های حقوق بشری مانند سکوت آن‌ها در برابر حادثه تروریستی شیراز را به صورت مستند و عینی مطرح و به چالش کشیدیم.

 معاون امور بین الملل قوه قضائیه ادامه داد: در خلال این جلسات به ویژه جلسه با کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، علاوه بر محورهای مختلف، موضوع دیگری را هم به صورت تخصصی با کشورها مورد بحث قرار دادیم و آن در مورد نقش مخرب شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در مورد اغتشاشات است.

 نقش رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی در تشویق به انجام اقدامات مخرب و تروریستی

 دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: در این نشست‌ها، به طور خاص هم به نقش اینستاگرام و توییتر اشاره کردیم و هم در واقع، به نقش برخی رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی که در خارج از کشور مستقر هستند و به اقداماتی به ویژه در زمینه ترویج خشونت، ناامنی و جنایت و تحریک و تشویق به انجام اقدامات تروریستی روی آوردند.

«غریب آبادی» یادآور شد: انجام صدها مصاحبه بی بی سی فارسی و سعودی اینترنشنال با اعضای گروه‌های جدایی طلب و گروهک‌های تروریستی و تشویق به خشونت و جنایت، برای کشورها به صورت مستند و مستدل مطرح گردید.

غیرمعتبر بودن اطلاعات رسانه‌های اجتماعی و فارسی زبان ضد ایرانی

 معاون امور بین الملل قوه قضائیه تاکید کرد: در این نشست‌ها، این موضوع را مورد توجه قرار دادیم که هیئت‌ها و کشورها تلاش کنند اطلاعات صحیح و واقعی را از کشور مربوطه و همچنین از سفارتخانه‌های خود در تهران بگیرند، چرا که کانال‌های اجتماعی و شبکه‌های ضدایرانی منابع دقیق و معتبری به شمار نمی‌روند.

انگلیس را مسئول می‌دانیم

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران همچنین اظهار کرد: در واقع، اقدامات رسانه‌های فارسی زبان ضدایرانی، سراسر مغایر قوانین و مقررات است و ما دولت انگلیس را در این زمینه مسئول می‌دانیم؛ سازمان نظارتی آفکام باید به  تخلفات این رسانه‌ها رسیدگی کند، اما متاسفانه ما شاهد حمایت دولت انگلیس از آن‌ها هستیم.

 نقش رسانه‌های فارسی زبان ضدایرانی کمتر از گروه‌های تروریستی نیست

 معاون امور بین الملل قوه قضائیه تصریح کرد: نقش این رسانه‌های ضد ایرانی کمتر از گروه‌های تروریستی یا اعضای این گروه‌ها نیست و شاهد بودید که وزارت اطلاعات، شبکه سعودی اینترنشنال را به عنوان یک رسانه تروریستی و کارکنان آن را نیز تروریست اعلام کرد؛ چنین سرنوشتی در انتظار بی بی فارسی نیز قرار دارد.

 «غریب آبادی» تاکید کرد: اقداماتی که این رسانه‌ها انجام می دهند، سراسر تحریک به خشونت، جنایت، ناامنی و اقدامات تروریستی است.

 ایجاد حساسیت لازم در کشورها در مورد نقش مخرب شبکه‌های اجتماعی و  رسانه‌های ضدایرانی

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: اکنون ضمن روشنگری لازم و ارائه روایت صحیح از اغتشاشات، حساسیت مناسبی نیز در میان کشورها در مورد نقش مخرب برخی شبکه های اجتماعی و رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی در جریان اغتشاشات ایجاد شد.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *