غریب آبادی در بازدید از زندان‌های تهران، وضعیت بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

خبرگزاری میزان – «کاظم غریب‌آبادی»، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، طی سه روز متوالی از زندان «اوین»، زندان تهران بزرگ و زندان زنان و بازداشتگاه‌های تحت نظارت سازمان زندان‌ها بازدید کرده و در جریان وضعیت بازداشت شدگان مرتبط با اغتشاشات اخیر قرار گرفت.

«غریب‌آبادی» در این بازدیدها با تعدادی از بازداشت شدگان نیز به طور جداگانه گفت‌وگو و در جریان آخرین وضعیت آنان قرار گرفت.

وی، همچنین به بررسی بهره مندی متهمان از حقوق مختلف خود مانند تفهیم اتهام، دسترسی به وکیل، تماس و ملاقات با خانواده، وضعیت بهداشتی و غذایی و … پرداخت.

دبیر ستاد حقوق بشر در گفت‌وگو با مسئولین و مقامات ذیربط نیز بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌های بازداشت شدگان و بهره مندی آنان از حقوق خود در هر مرحله (دستگیری، تحقیقات مقدماتی، محاکمه و حضور در بازداشتگاه یا زندان) تاکید کرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه در جریان بازدید از زندان اوین با برخی خانواده‌های بازداشت شدگان نیز دیدار نمود و در جریان خواسته‌های آنان قرار گرفت و پیگیری این تقاضاها را در دستورکار قرار داد.

لازم به ذکر است که دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه بازدیدهای خود، این هفته همچنین به کانون اصلاح و تربیت تهران می‌رود تا از نزدیک، وضعیت افرادی را که در ارتباط با اغتشاشات بازداشت و در این مکان نگهداری می‌شوند بررسی کند.

#منبع:میزان

#موسسه_حقوقی_مباشرتی_صبای_عدالت_آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *