حجت الاسلام طائب با بیان اینکه جبه استکبار اعتراف کرده است که هویت انقلاب اسلامی در حال تبدیل شدن به یک هویت جهانی است گفت: تخلیه هیجانات و خشونت علیه حاکمیت و طرفداران نظام و نیز معرفی لیدر داخلی برای فتنه یا انحراف از دیگر گام های هویت زایی است.

حجت‌الاسلام حسین طائب، مشاورفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست بصیرتی مشترک با حضور اساتید و فرهنگیان با موضوع بررسی وقایع اخیر که در سالن همایش‌های بین الملی روزبه زنجان برگزار شد ضمن گرامیداشت روز دانشجو در سخنانی اظهار داشت: جبهه استکبار پس از پیروزی انقلاب اسلامی طی دهه‌های گدشته در صدد این شد که با تغییر ساختار، رفتار و قدرت به ایجاد نا امنی در داخل کشور بپردازد.

وی ادامه داد:آنها با این سه تغییر نتوانستند به نتیجه دلخواه خود برسند، حالا قدرت و تاثیر گذاری ایران در منطقه باعث شده است که آمریکا به فکر تغییر رویه بیفتد.

مشاورفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دهه پنجم انقلاب اسلامی اشاره کرد و تصریح داشت: دهه پنجم انقلاب اسلامی مقارن شده با دهه‌ای که آمریکایی‌ها از آن به عنوان دهه سرنوشت ساز برای آمریکا و جهان در اسناد خود یاد می‌کنند.

طائب با بیان اینکه هدف راهبردی آمریکا در تقابل با ایران مهار قدرت انقلاب اسلامی در تاثیرگذاری در منطقه و جهان است، ادامه داد: بی‌ثبات سازی کشورهای منطقه مقاومت، ایجاد اغتشاش در داخل ایران، ایجاد اجماع در داخل ایران، طرح مسائل حقوق بشری و معتبرسازی تهدید نظامی از راهبردهای آمریکا در تقابل با ایران است.

حجت الاسلام طائب با اشاره به اینکه تحقق راهبردی آمریکایی‌ها در خصوص داخل ایران در این اوضاع با جنگ ترکیبی انجام می‌پذیرد، عنوان کرد: جنگ ترکیبی یک راهبرد دفاعی آمیخته به جنگ سیاسی و کلاسیک و نامنظم، مجازی، خبررسانی جعلی، مداخله در انتخابات کشور و برهم زدن بافت جمعیتی، مهاجر پذیری بوده و جنگ نرم نیز جابجایی عشق و نفرت نسبت به ارزش‌های خودی و بیگانه می باشد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه مهار قدرت انقلاب اسلامی در جنگ ترکیبی با اولویت دادن به اقدامات نرم و نیمه سخت در دو محور هویت زدایی و هویت زایی دنبال می‌شود، تاکید کرد: هویت انقلاب اسلامی در حال تبدیل شدن به یک هویت جهانی است، که جبهه استکبار به آن اعتراف می‌کند.

حجت الاسلام طائب با اشاره به گام‌های هویت زدایی توسط دشمن گفت: شبهه افکنی از طریق طرح سوالات راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و تکرار سوالات و ابهامات با پاسخ های ناقص و دروغ و ایجاد تردید در پذیرش حقایق، تردید صداقت، اعتماد، موفقیت، امید، مقبولیت و مشروعیت، ایجاد بی تفاوتی در مردم و ترس در خواص و ایجاد گسست اجتماعی با بهره گیری از گسست های ملی، قومی و مذهبی و دوگانه سازی نمونه ای از اقدامات دشمن است.

ایجاد زیرساخت ارتباطی به منظور تعامل با آحاد جامعه با توسعه اینترنت و شبکه های اجتماعی و ماهواره‌ای، تبلیغ لذت گرایی و سبک زندگی غربی، شبکه سازی، تولید هیجان از طریق روش‌های مختلف از جمله ترویج بازی‌های رایانه‌ای و تبدیل هیجانات روانی به اعمال خشونت آمیز نمونه‌‌های دیگری از اقدامات دشمنان در هویت‌زدایی از جوانان کشورمان بود که طائب برشمرد.

وی افزود: تخلیه هیجانات و خشونت علیه حاکمیت و طرفداران نظام و نیز معرفی لیدر داخلی برای فتنه یا انحراف از دیگر گام های هویت زایی است. 

مشاور فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به دیگر اهداف آمریکا بیان داشت: آمریکا به دنبال مخدوش کردن و تغییر هویت دفاع مقدس، هویت مقاومت و هویت پیشرفت و هویت خدمت در کشور است. 

وی با اشاره به اینکه شبهه افکنی، ایجاد تردید در صداقت، امید، عواطف و احساسات از اهداف دشمنان است، بیان داشت: دشمن به دنبال تحریک عواطف و احساسات خلاف واقع و درصدد شکستن پیوند امام و امت در جامعه است.

طائب بابیان اینکه تصویر واقعی ایران کشوری مستقل مبتنی بر مردم سالاری دینی، مقتدر، امن و در حال پیشرفت است، یادآور شد: نقطه ضعف‌ها و مشکلاتی نیز وجود دارد که میبایست با همدلی و وحدت حل شود.

مشاور فرمانده کل سپاه در پایان گفت: در فتنه پنجم دشمن شکست را پذیرفت و نتوانست تقابل را از امنیتی به اجتماعی و سیاسی تبدیل کند چرا که نه جمعیت مورد انتظار در اغتشاشات تامین شد و نه انگیزه سیاسی و براندازانه جدی در میان معترضان بوجود آمد‌.

وی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات کشور می بایست تغییراتی حاصل شود، تصریح کرد: امروز روند فساد نزولی و مبارزه با فساد صعودی است. /.

منبع : فارس

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *