رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: این که حمید قره حسنلو به طلبه مجروح در جریان اغتشاشات روز ۱۲ آبان ماه در کرج کمک کرده است صحت ندارد.

خبرگزاری میزان- یک وکیل دادگستری در مصاحبه با یکی از روزنامه‌ها ادعا کرد که حمید قره حسنلو یکی از متهمان اغتشاشات شهر کرج نقشی در حادثه نداشته  و در روز ۱۲ آبان ماه و در جریان شهادت سید روح الله عجمیان، به یک روحانی مجروح نیز کمک کرده است.

حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه با این ادعا اظهار کرد: این که حمید قره حسنلو به طلبه مجروح در جریان اغتشاشات روز ۱۲ آبان ماه در کرج کمک کرده است صحت ندارد  و متهم نیز تاکنون در این رابطه ادعایی نداشته است.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که محل شهادت شهید عجمیان که حمید قره حسنلو در این محل حضور داشته با محل ضرب و شتم طلبه مجروح شده فاصله قابل توجهی دارد و متهم نمی‌توانسته همزمان در ۲ محل حضور داشته باشد.

قابل ذکر است حمید قره حسنلو فرزند محمد علی، یکی از متهمان پرونده شهادت سیدروح‌الله عجمیان و اغتشاشات ۱۲ آبان کرج است

این فرد به افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، حمله به ماموران حافظ امنیت و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور متهم است.

طبق اظهارات متهم حمید قره حسنلو وی همراه با همسر خود فرزانه قره حسنلو جهت حضور در اغتشاشات بهشت سکینه (س) و در محل ضرب و جرح و شهادت بسیجی شهید روح الله عجمیان حضور داشته‌اند.

به گفته نماینده دادستان در جلسه دادگاه،  همسر متهم که در محل حاضر بوده و از متهمان پرونده است در اظهارات خود گفته متهم ضرباتی به بسیجی شهید زده است

همچنین بر اساس مستندات تصویری موجود در پرونده، قره حسنلو در زمان شهادت شهید عجمیان آن قدر به صحنه جنایت نزدیک بوده که یکی از ضربات چاقوی پرت شده به سمت بدن شهید عجمیان، دست وی را نیز زخمی میکند

همچنین در زمان دستگیری متهم در منزل و در بررسی گوشی همراه او فیلمی از زمان حادثه که توسط خود متهم ضبط شده نیز کشف شده است.

#منبع_ميزان

#موسسه_حقوقي_مباشرتي_صباي_عدالت_آريانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *