سخنگوی وزارت امور خارجه در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد: نبض ⁧‫مقاومت‬⁩ از ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ بیش از گذشته می‌تپد و در پی مجازات قاتلان این پهلوان ضد تروریسم است.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتر و در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی نوشت:  سه سال از اقدام ننگین پدرخوانده تروریسم بین‌المللی در ترور سردار مبارزه با تروریسم گذشت.
‏وی افزود: تشییع باشکوه پیکر پاره پاره‌اش و تجلیل جهانی نام و یاد او، گواهی بر زنده بودن ⁧‫حاج قاسم‬⁩ است.

کنعانی اضافه کرد: نبض ⁧‫مقاومت‬⁩ از ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ بیش از گذشته می‌تپد و در پی مجازات قاتلان این پهلوان ضد تروریسم است.

وی در توئیت دیگری اظهارات رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را بازنشر کرد. اینکه «دولتی از آن سوی کره زمین تصمیم گرفت به قیمت ریختن خون هزاران زن و کودک،جغرافیای منطقه ما را تغییر دهد. ایران این پروژه را متوقف کرد.قهرمان این نبرد علیه تروریسم و نابودگر داعش، کسی نبود جز ⁧‫حاج قاسم سلیمانی‬⁩. رسیدگی عادلانه به جنایت رئیس‌جمهور سابق آمریکا، خدمت به انسانیت است.»

به گزارش فارس، تلویزیون رسمی عراق بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، معاون الحشدالشعبی در حمله آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد خبر داد. پس از آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به شهادت سردار قاسم سلیمانی را تایید کرد.سپاه پاسداران در اطلاعیه خود آورده بود: «سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید.»

پایان پیام/

منبع.فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *