حاج علی‌اکبر شریعت مشهور به حاج اکبر شریعت،

رزمنده هشت سال دفاع مقدس و خالق آثار ماندگاری چون «قرارگاه کربلا» و «کربلا کربلا ما داریم می‌آییم» به دلیل بیماری و پس از گذراندن چند روزی در بیمارستان بدرود حیات گفت.

خالق نغمه «کربلا کربلا ما داریم می‌آئیم» آسمانی شد

علی‌اکبر شریعت که بیش از یک ماه قبل یک سکته مغزی را پشت سر گذاشته بود، مدتی پیش با درد شکمی به بیمارستان فقیهی شیرازی مراجعه کرده و عمل جراحی سنگینی به خاطر آبسه عفونی روده داشت، چند روزی در آی سی یو بستری بود و در نهایت به رحمت ایزدی پیوست.بیشتر بخوانید

او درباره حضورش در جبهه گفته بود: «30 شهریور 63 در 35سالگی به جبهه اعزام شدم. 8 سال در جبهه در قسمت توپخانه بودم.» شب عاشورای سال 63 اکبر شریعت مشغول نوحه‌‌خوانی و عزاداری است که با صحبت حاج آقا ربانی رئیس عقیدتی سیاسی نیروی زمینی با فرمانده لشکر سرهنگ جوادی سه روز به قرارگاه کربلا می‌رود و آنجا نوای «کربلا کربلا ما داریم می‌آییم» ماندگار می‌شود.

این نوای حماسی هم در سال 63 در دل رزمندگان شور و غوغا ایجاد می‌کرد، هم بعد از آن که زیرصدای ثابت خیلی از برنامه‌های روایت فتح بود، به نسل‌های بعد از جنگ کمک می‌کرد که تصویر واقعی از جنگ دیروز و جنگ امروز پیدا کنند.

او تمام عمرش در خانه ساده و باصفایش ساده زندگی کرد و حتی برای تهیه داروهایش از هیچ کس انتظاری نداشت و حتی یک پرونده ایثارگری و جانبازی ندارد. حاج شریعت آنقدر خالص و بی‌ادعا بود که خیلی‌ها فکر می‌کردند که او شهید شده است. علی اکبر شریعت که بر خلاف برخی مداحان دوران دفاع پس از جنگ مورد توجه ویژ‌ه‌ای قرار نگرفت، در دی 1396 به‌همراه اعضای خانواده‌اش به کربلای معلا اعزام شد و پس از 33 سال به آرزوی دیرینه‌اش رسیده است.

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *