حجت الاسلام و المسلمین خلیلی گفت: کمیته‌ای برای بررسی و شناسایی تصرفات اراضی ملی در منطقه چاف و چمخاله لنگرود تشکیل شده و با متصرفان در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

بازدید رئیس کل دادگستری استان گیلان از اراضی ملی  و ساحلی چاف و چمخاله لنگرود/ تشکیل کمیته‌ای برای بررسی و شناسایی تصرفات اراضی ملیبه گزارش حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان از اراضی ملی چاف و چمخاله لنگرود بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان گیلان در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال، با بیان اینکه طبق آموزه‌های دینی حراست از طبیعت بر همگان واجب است، تاکید کرد: دستگاه قضایی، حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را از اهم وظایف خود دانسته و با هرگونه تعدی و تصرف غیرقانونی اراضی ملی به شدت برخورد خواهد کرد.

رئیس شورای قضایی استان گیلان، مناسبات معمول مردم در روستا با طبیعت و استفاده از مواهب خدادادی برای تامین رزق و روزی را حق مسلم روستائیان دانست و اذعان داشت: معیشت مردم در روستا‌ها با طبیعت گره خورده و روستائیان خود بهترین حافظان طبیعت نیز هستند.

این مقام ارشد قضایی در ادامه با اشاره به گزارش‌های موجود مبنی بر سوءاستفاده برخی افراد و تصرفات غیرقانونی هکتار‌ها از اراضی ملی چاف و چمخاله لنگرود، تصریح کرد: کمیته‌ای برای بررسی و شناسایی تصرفات اراضی ملی در منطقه چاف و چمخاله لنگرود تشکیل شده و با متصرفان در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان سخنانش در این نشست، دستگاه‌های مسئول در حوزه منابع طبیعی و اراضی ملی را مسئول برخورد با متصرفان و متعرضین به اراضی ملی معرفی کرد و گفت: قانون، دستگاه‌های مسئول را موظف کرده است تا در بدو امر و قبل از تشکیل پرونده قضایی با متصرفان برخورد کنند.

saaok#

صبای آریانا#

توسط goodnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *